Хробаки, які поїдають полістирол, можуть переробляти пластик у масштабах заводу

/ Події /

Вчені з Університету Квінсленду зробили екологічне відкриття, яке може допомогти боротись із пластиковими відходами у значних обсягах.

Вони виявили, що вид хробака Zophobas morio, відомий як “суперхробак”, отримує користь від поїдання неорганічного полімеру завдяки особливому бактеріальному ферменту в його кишківнику, пише Designboom.

Протягом трьох тижнів у межах дослідження команда спеціалістів годувала хробаків пінополістиролом, пшеничними висівками або садили на голодування. У процесі вони з’ясували, що хробаки, яких годували тільки полістиролом, не тільки вижили, але навіть трохи набрали ваги. 

“Це говорить про те, що хробаки можуть отримувати енергію з полістиролу, швидше за все, за допомогою своїх кишкових мікробів”, – зазначив доктор Кріс Рінке.

Спеціальні ферменти у кишківнику хробака швидко перетравлюють пластик. Фото: designboom

Відтепер дослідники працюватимуть над тим, щоби розробити такі ферменти для розкладання пластикових відходів на заводах з переробки шляхом механічного скидання та подальшого ферментативного біорозкладу.

“Суперхробаки схожі на мінізаводи з переробки, які подрібнюють полістирол ротом, що живить їхні бактерії у кишечнику. Продукти розпаду цієї реакції потім можуть бути використані іншими мікробами для створення високоцінних сполук, таких як біопластик”, – пояснює Рінке. 

Дослідники вважають, що технологія використання цього ферменту у розчепленні пластику набагато ефективніша, ніж інші підходи. Фото: designboom

Співавтор дослідження, кандидат наук Джіару Сунь допускає, що виростити кишкові бактерії, що містяться у травній системі суперхробаків можна штучним методом. Нині команда працює над цим у лабораторіях. 

Фахівці мають надію, що така форма боротьби з пластиковими відходами виявиться дієвішою за інші та сприятиме значному зменшенню кількості звалищ у всьому світі.

 

 

Читайте також

Аби не нашкодити екосистемі: у майбутньому парку Праги газони створять завдяки вівцям

Виробництво та постачання будівельних матеріалів: що відбувається у секторі

В Україні створять Національний реабілітаційний центр “Незламні”, якому “немає аналогів у світі”