Гранітну плитку на Європейській площі зафарбували суриком помилково – Український дім

22 серпня в центрі Києва на Європейській площі помітили чоловіка, який зафарбував гранітну плитку рудою фарбою "сурик". В "Українському домі" назвали інцидент помилкою і фарбу з плитки вже відмили.

Про це написала директорка “Українського дому” Ольга Вієру.

“Наш новий і насправді дуже старанний співробітник господарського сектору пофарбував місця, де збито гранітну плитку, доволі яскравою фарбою. Але, очевидно, для симетрії пофарбував декілька плиток на іншому куті. У об’ємі – і це не перебільшення – 1 квадратний метр! Ексцес виконавця, який трапляється мало не щодня. Вирішується він дуже просто – швиденько виправляється у той самий момент, коли хтось помітив певну помилку”, – зазначила Вієру.

 

Водночас, вона наголосила, що “Український дім” вже не одне десятиліття потребує не ремонту, а повної реставрації, адже споруда є пам’яткою архітектури. Будівля максимально зношена, технічні системи застарілі і дорогі в утриманні, плитка сиплеться, мармур і граніт побитий і порізаний недобросовісними організаторами подій і заходів, каже Вієру.

“До речі, прошу звернути увагу, будівля утримується не за державні кошти, а за кошти, зароблені колективом, і ці вагомі суми ще треба вміти заробити.
Так от, реставрація вкрай потрібна. Прекрасний сучасний проєкт з урахуванням максимального комфорту, зручності відвідувачів і доступності розроблено. Але є один нюанс. Вартість реставрації – 1, 5 млрд. грн. Чи можна і варто це робити зараз, навіть за наявності ресурсів, яких і за кращих часів не було? Питання риторичне. Ми зараз не просимо кошти на ремонт”, – додала вона.

 

 

Читайте також:

Забудовник скасував через суд заборону на будівництво ТЦ на Хрещатику

З вулиць Києва прибрали майже півтори тисячі незаконних вивісок

Дептранс увів безпересадковий квиток на кілька маршрутів у Києві