Готель-кемпінг в пустелі Техасу, надрукований 3D-принтером, від данської студії BIG

Данська архітектурна студія BIG та 3D-будівельна фірма ICON створюють проєкт кемпінгу в пустелі Техасу. 

Як пише Dezeen, замовником проєкту стала готельєрка Ліз Ламберт. Він вже отримав назву El Cosmico. Кемпінг охоплюватиме 25 гектарів на заході штату Техас та складатиметься із готелю з усіма зручностями та постійного житла.

За допомогою технології 3D-друку ICON, команда розробила архітектуру будівель, спираючись зокрема на досвід співробітництва студії BIG з NASA.

Візуалізації: Big

“Ми витратили певний час на вивчення того, як краще буде виглядати будівництво на Марсі та Місяці, і стало цілком зрозуміло, що 3D-будівництво – єдиний життєздатний варіант”, – прокоментував проєкт зановник BIG Бʼярке Інгельс.

Візуалізації: Big

Проєкт El Cosmico матиме серію параболічних конструкцій, схожі на юрти. Для друку використовуватимуть бетонну суміш, в яку додадуть пігмент, щоб наблизити кольори споруд до відтінків пустелі.

“Ми також створили певні візуальні ефекти, на яких можна було побачити щось схоже на червоні реголіти, знайдені на Марсі. Але в результаті ми отримали щось подібне до народної архітектури”, – зазначив Інгельс.

Візуалізації: Big

Співзасновник ICON Джейсон Баллард вважає, що здатність 3D-друку створювати гладкі, органічні форми надасть проєкту природній вигляд.

Територія включатиме басейн. Навколо нього будуть розміщені вигнуті кабінки для перевдягання.

Візуалізації: Big

“Ми стоїмо лише на початку 3D-друку масштабних будівель, і в нас все ще є унікальна можливість вивчити нові архітектурні мови, які виникають із цієї можливості”, – додав Інгельс.

Команда планує розпочати будівництво El Cosmico в 2024 році.

Зазначимо, 3D-друк вже почав активно змінювати уявлення про архітектуру та поступово захоплювати ринок. Так, за даними Grand View Research у 2021-му році розмір світового ринку 3D-друку будівель оцінювався в 13,84 млрд доларів, і очікується, що сукупний річний темп зростання становитиме 21% у період із 2022 по 2030 рік.

Читайте також:

Скорочення витрат, економія часу та зменшення відходів — чи може 3D-друк змінити архітектуру житлових будинків

В Амстердамі встановлюють лавки з переробленого пластику, створені завдяки 3D-друку

В США надрукували на 3D-принтері перший в світі біорозкладний будинок