Гостинний двір визнали памʼяткою архітектури національного значення

Київський окружний адміністративний суд визнав Гостинний двір памʼяткою архітектури національного значення.

Пресслужба МКІП повідомила, що Київський окружний адміністративний суд підтвердив законність зміни категорії пам’ятки.

“3 серпня 2023 року Київський окружний адміністративний суд повністю відмовив у задоволенні позовних вимог по справі за позовом ТОВ «Спеціальне науково-реставраційне проектнобудівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» до Кабінету Міністрів України та Міністерства культури та інформаційної політики України”, – йдеться у повідомленні.

Позов стосувався визнання протиправною та нечинною постанову Кабміну від 19 травня 2021 року, згідно з якою Гостиний двір отримав статус пам’ятки культурної спадщини національного значення та охоронні номери.

Фото: Відкриті джерела

Суд врахував доводи КМУ, Мінюсту та МКІП щодо безпідставності позовних вимог й підтвердив законність зміни категорії пам’ятки Гостинний двір з місцевого на національного значення.

Нагадаємо, у 2012 році депутати Київради надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою ПАТ “Укрреставрація” для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Через це у Гостиному дворі відбулись акції протесту. У 2013 споруді надали статусу памʼятки місцевого значення.

В червні 2021 року Фонд державного майна України передав «Гостинний двір» до сфери управління МКІП, в травні Уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостинний двір» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм відповідні охоронні номери.

 

 

Читайте також:

На Львівщині у власність держави повернули старовинний замок XVII століття

Відбулися громадські обговорення проєкту реставрації історичної будівлі на Рейтарській

В Івано-Франківську оголосили архітектурний конкурс на ревіталізацію простору біля палацу Потоцьких