“Голодний” студент зʼїв на виставці роботу художника Мауріціо Каттелана, яку оцінюють у $120 тис.

Студент, який відвідав велику виставку Мауріціо Каттелана в художньому музеї Сеула, зʼїв його відомий експонат банан та приклеїв порожню шкірку назад до стіни.

The Art Newspaper повідомляє, що інцидент стався в Сеулі 27 квітня.

Студент з Сеульського національного університету зʼїв експонат під назвою “Комік”. Хлопець підійшов до роботи, зняв банан і з’їв його, а потім прикріпив назад шкірку. Весь перфоманс зняв на відео друг відвідувача.

Фото: KBS News

Сам студент на запитання, чому він це ззробив, відповів, що пропустив сніданок і був голодний. «Пошкодження твору мистецтва також можна розглядати як витвір мистецтва. Хіба його не приклеїли там, щоб з’їсти?», – сказав Гюн Су журналістам.

Роботу створив італійських художник-концептуаліст Мауріціо Каттелан. Банан приклеєний скотчем до стіни символізує вплив глобальної торгівлі та іронізує над оцінкою вартості деяких витворів сучасного мистецтва. Зазначимо, що у 2019 році подружжя із Маямі оцінило роботу в 120 тис доларів, фактично придбавши за ці гроші один банан.

Фото: KBS News

Музей не став вимагати від студента компенсації. Банан у інсталяції Каттелана і так замінюють кожні дві-три доби, згідно з інструкцією художника.

“Жодних проблем”, – так прокоментував сам Мауріціо цей інцидент.

Це не перший раз, коли на роботу Каттелана зазіхають. Під час його першої публічної виставки Art Basel у Маямі-Біч, інший художник Девід Датуна так само з’їв банан, назвавши свій виступ перформансом «Голодного артиста».

 

 

Читайте також:

“Звивисті форми, натхненні каньйонами”: проєкт нового крила Американського музею природознавства від Gung

Компанія Mattel випустила першу в світі ляльку Барбі із синдромом Дауна

Всього за 34.99$! В Техасі жінка випадково купила двохтисячорічний римський бюст в комісійному магазині