“Глибина, текстура і грайливе використання світла”: який вигляд має житловий будинок в найдорожчому районі Африці

Архітекторка Тосін Ошиново спроєктувала один із найбільших торгових центрів у Лагосі, Нігерія, пляжні будинки на узбережжі міста та будинки для внутрішньо переміщених осіб на півночі країни. Вона також керує компанією з дизайну меблів на замовлення, і нігерійка стала першою африканською жінкою, яка куруватиме Триєнале архітектури в Шарджі, яке буде проходити в Об’єднаних Арабських Еміратах з листопада 2023 року по березень 2024 року.

Наприкінці 2022 року вона та її дизайнерська практика, cmDesign Atelier (cmDA), також завершили свій перший житловий проєкт в ексклюзивному районі Банановий острів (Banana Island) у Лагосі, що отримав назву “The Lantern House”, пише CNN.

Фото: Tolu Sanusi

Lantern House – це триповерховий екологічно чистий будинок із п’ятьма спальнями, сімома ванними кімнатами, який повністю живиться від сонячної енергії.

Вона отримала замовлення від клієнтів у вересні 2020 року, разом з командою та спеціалізованими підрядниками було розпочато будівництво в січні 2021 року, яке завершили в жовтні минулого року.

Фото: Tolu Sanusi

Фото: Tolu Sanusi

Рукотворний Банановий острів площею 1,6 мільйона квадратних метрів отримав назву за свою форму. Це приватне закрите селище в комерційній столиці Нігерії. Завдяки приватним системам електроенергії та водопостачання, нерухомість на острові є однією з найдорожчих на континенті.

Ошиново каже, що вона пишається кінцевим результатом: “Одна справа створити чудовий концептуальний дизайн. Інша – виконати це до бездоганного завершення”.

Фото: Tolu Sanusi

Вона зазначає, що після реалізації проєкту Lantern House, її студія cmDA почала працювати над іншим проєктом на Банановому острові.

Ошиново пригадує, як хотіла стати архітектором у віці 12 років, переглядаючи плани поверхів і допомагаючи батькові проєктувати частину їхнього будинку для відпочинку, коли вона була маленькою. Отримавши дипломи з архітектури та міського дизайну у Великій Британії, а також ступінь MBA в галузі архітектури, вона працювала в архітектурних фірмах у Великій Британії та Європі, перш ніж повернутися до Нігерії в 2009 році.

Фото: Tolu Sanusi

Фото: Tolu Sanusi

Архітекторка заснувала cmDA у 2012 році через потребу створювати і проєктувати сучасну та прогресивну культурну ідентичність Африки.

“(Це) дуже важливо створити архітектуру, яка, наскільки це можливо, може бути створена з того, що є в країні. Роблячи це я починаю думати про питання, пов’язані зі стійкістю та відповідальністю по відношенню до навколишнього середовища”, – каже Ошиново.

Фото: Tolu Sanusi

Фото: Tolu Sanusi

Схильність до сталого розвитку — це те, що 43-річна жінка прагне привнести в ролі куратора на майбутній трієнале архітектури в Шарджі цього року. Тема “Краса непостійності та архітектура адаптивності”, яку придумала Ошиново, розглядає маловідомі інновації на глобальному півдні, які мають справу з умовами дефіциту. Вона сподівається, що трієнале стане привабливим місцем для міжнародної спільноти.

 

 

Читайте також:

Життя на дні моря: DEEP планує відкрити підводні резиденції і лабораторії до 2027

В Єгипті після реставрації відкрили одну з найстаріших синагог у світі

“Жити на максимум”: як і чому ексцентричні особи обирають максималізм для дизайну своїх осель