Habitat 67. Моше Сафді дарує свою квартиру монреальському університету

Ізраїльсько-канадський архітектор передає особистий відреставрований дуплекс у ЖК Habitat 67 та свій професійний архів Університету Макгілла, де у 1961 році він здобув фахову освіту.

Згодом приміщення, яке Сафді колись проєктував для себе, буде використовуватись для наукових досліджень, виставок, симпозіумів і резиденції художників, пише Dezeen.

За збереження і обслуговування цієї частини бруталістської споруди надалі відповідатиме Fondation Habitat 67 у співпраці з університетом.

“Я завжди цінував чудову освіту, отриману в Макгілл, яка вела мене в моєму професійному житті”, — сказав архітектор.

Архітектор Моше Сафді біля Habitat 67. Фото: надано Університетом Макгілла

Житловий комплекс Habitat 67 у Монреалі звели за проєктом Моше Сафді у 1966–1967 роках. Проєкт був реалізований спеціально для всесвітньої виставки “Экспо-1967”. 

Будівля складається з 354 бетонних встановлених один на одному кубів, всередині яких облаштували 158 квартир. Майже всі вони мають вихід на дах, де розташовуються тераси і зелені відпочинкові зони.

Екстер’єр Habitat 67. Фото: architime

На той момент, коли Сафді рекомендували подати на розгляд проєкт Habitat 67, йому було 23 роки. Вважається, що саме ця, зведена на початку кар’єри, будівля стала початком його всесвітнього визнання. Нині Моше Сафді є лауреатом золотих медалей як від RAIC, так і від AIA. 

Моше Сафди: 10 лучших цитат

У 2009 році Міністерство культури Квебеку включило будівлю до об’єктів національної спадщини.

Дуплекс Сафді. Фото: надано Університетом Макгілла

Інтер’єр дуплексу Сафді після реконструкції. Фото: надано Університетом Макгілла

Дуплекс Сафді розташований на десятому поверсі. Спеціально до 50-ї річниці легендарного комплексу студія Safdie Architects провела масштабну реконструкцію житлового простору архітектора. Після цього приміщення відкрили для відвідування та екскурсій.

Університету також передали близько 100 000 робіт з професійного архіву Сафді, серед яких – цілі альбоми з ескізами, моделями, малюнками, а також листування та аудіовізуальні матеріали.

Ескіз Habitat 67 (дипломна робота). Фото: надано Університетом Макгілла

Архів містить майстер-копію та оригінальну модель дипломної роботи Сафді “Приклад життя в місті”, яка стала основою для створення Habitat 67.

 

 

Читайте також

Життя у THE LINE. Як функціонуватиме перше у світі вертикальне екомісто

Навколо найвищої будівлі світу пропонують звести надземний кільцевий мегаполіс

На одній із найпопулярніших набережних в Еміратах облаштують гігантські звивисті громадські простори