Головна ландшафтна дизайнерка Маріуполя працюватиме над озелененням найстарішого парку України

/ Ландшафт /

Після того, як ландшафтній дизайнерці та дендрологині Наталі Гончаровій довелось вимушено покинути рідне місто через війну, їй запропонували посаду заступниці директорки управління екології та природних ресурсів у Львові.

Про це розповіла під час брифінгу начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, пише Zaxid.net.

“Про парки Маріуполя ходили легенди. Наші маріупольські колеги мали надзвичайне фінансування своєї галузі, відтак за 5 років результат їхньої роботи був просто фантастичним. У них був інший підхід, де кожен парк робили тематичним – повністю дитячим, спортивним чи прогулянковим. Вони працювали за європейськими стандартами. Ми ж у Львові маємо прекрасну сторічну спадщину, але не маємо того рівня догляду і посадок, які були в Маріуполі”, – наголосила Олександра Сладкова.

Наразі Наталя Гончарова вже почала свою роботу. Спершу нова заступниця разом з львівською командою дендрологів планують покращити головну клумбу на площі Ринок та навести лад у скверах біля Домініканського собору та церкви Андрія.

Водночас на чолі з ландшафтною дизайнеркою вони візьмуться за вдосконалення парку імені Івана Франка – найстарішого в Україні. Зокрема, тут хочуть вдосконалити оформлення газонів і кущів. 

“У вашому місті хочу займатись тим, чим я займалась і в Маріуполі – насадженнями. У вас красиве місто і без ландшафтних втручань. Але вдосконалити завжди є що”, – стверджує Наталія Гончарова.

За словами начальниці управління екології та природних ресурсів ЛМР, доглядати та розвивати парки навіть у воєнний період – надзвичайно важливо, оскільки вони мають терапевтичний ефект як для львів’ян, так і для тих людей, що пережили жахи війни і знайшли тут тимчасовий притулок.

 

 

Читайте також

Українці створили сайт, де зібрані компанії, що продовжують співпрацю з рф

Google спрямує $5 мільйонів на підтримку українських стартапів

На аукціоні у празькій галереї зібрали понад мільйон євро для України