Галерея в Гаазі відмовила у проведенні виставки з роботами українських митців

/ Арт /

У гаазькому артпросторі не захотіли презентувати експозицію The Captured House з творами українських художників, які вони створили під час повномасштабної війни з росією. Причиною відмови стала "занадто політична" тема.

Про це розповіла кураторка проєкту Катя Тейлор. Напередодні представники галереї запропонували змістити акценти шляхом зміни контенту.

“Вони запропонували мені якось його змінити, а потім відписати їм, щоб його якось оцінили. Мене це вже зовсім принизило. Я попросила їх сказати, що саме їм здається “занадто”, і ми вже разом подумаємо, що можна змінити. Бо немає задачі розливати кров по галереї, а є завдання розповідати про проєкт на широку аудиторію. Але вони на це не пішли”, – ділиться Катя Тейлор у коментарі Wonderzine.

Повідомлення із відмовою у проведенні виставки у Гаазі. Скриншот: Катя Тейлор/Wonderzine

Напередодні виставку The Captured House представляли в Берліні та Римі. Вона складалась з понад 200 творів живопису, графіки, фотографій, скульптур та інсталяцій від 50 митців з України. Серед них – Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Дар’я Кольцова, Євген Малолєтка, Макс Левін, Гамлет Зіньківський, Ігор Гусєв, Маша Шубіна.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Kato Taylor (@kataylormade)

Експозиція, що демонструє злочини російських окупантів в Україні, була покликана закликати світову аудиторію до діалогу про Європу як про “наш спільний будинок”.

“У Європі немає відчуття, що це їхня війна. Або що вона прийде до них, або що якось на них вплине. Мені здавалося, що Гаага, де “вершиться справедливість”, повинна краще за багатьох розуміти важливість того, що відбувається. Україна є в інфополі, але до нас ставляться відсторонено, обережно. Україна – відмінний спосіб підтримати смолток і показати, що ти в контексті. Але розуміння того, що відбувається, часто поверхове, поблажливе”, – зазначила кураторка проєкту після відмови в проведенні виставки у Гаазі.

 

 

Читайте також

Девелопери з Ірландії інвестують €200 млн для створення кампуса будівельних технологій в Україні

СБУ арештувала активи прибічників путіна, які мали в Україні будівельний бізнес. Що відомо

У США замість будівельних блоків з бетону будуть використовувати цеглу із мікроводоростей