Фудкорти, пивоварня та громадський простір. Німецький бізнесмен оновить Житній ринок

/ Архітектура /

Флоріан Болен облаштує не тільки приміщення, а й прилеглу до споруди територію.  

Про це повідомляє видання Фокус із посиланням на коментарі виконувача обов’язків директора КП “Житній ринок” Євгенія Шевченка. Він обіцяє, що цільове призначення будівлі не зміниться, водночас ринок трансформують у сучасний громадський простір. 

На другому поверсі планують відкрити фудкорти, пивоварню, дитячий куточок. А на першому – традиційно продаватимуть м’ясопродукти, овочі, квіти, насіння тощо. 

“У скрутний для нашої країни час ми вдячні інвестору панові Флоріану Болену за віру в нашу перемогу. За інвестиції в наше місто Київ, у Поділ. Німецький бізнесмен має бездоганну репутацію та великий досвід в аналогічних проєктах в різних європейських країнах. Зокрема, він має кілька успішних проєктів у Лондоні, його команда має унікальну експертизу саме в перетворенні старих будівель на сучасні об’єкти”, – розповідає Шевченко.

Металеве панно “Із варяг у греки” також необхідно реставрувати. Фото: Фокус

Напередодні КМДА та КП “Житній ринок” організували відкритий електронний аукціон на передачу в оренду частини площ будівлі ринку з метою розташування там закладів громадського харчування та надання послуг населенню. Переможцем торгів стало ТОВ “ТАНДЖЕРІН”, ЄДРПОУ: 42577394. Орендна плата на місяць становитиме 1 202 068,80 грн, у т. ч. ПДВ 200 344,80 грн. Згідно з договором, орендар зобов’язаний за власні кошти провести капітальний ремонт (реконструкцію) будівлі критого ринку (зокрема даху, інженерних мереж, комунікації, нежитлових приміщень, відповідно до рішення постійної комісії КМДА з питань власності).

“Житній ринок – це зразок ультрамодернізму в архітектурі. І його унікальність саме в тому, що це справді ринок, який працює і досі. Але важливо розуміти, що будівлі близько сорока двох років. А що це означає? Усі інженерні мережі вже є в дуже занедбаному стані, а деякі комунікації вже і в аварійному або геть не працюють. Наприклад, системи опалення та димовідведення…

Потрібно терміново проводити заходи для збереження самобутнього стилю ультрамодернізму та цільового призначення ринку. Йдеться про великі кошти, які потрібно брати або у киян, з бюджету КМДА, або за рахунок приватного інвестора. Ми обрали другий варіант”, – пояснює в. о. директор установи.  

Обіцяють, що після ремонту цільове призначення об’єкта не зміниться. Фото: Фокус

Будівля Житнього ринку перебуває в жахливому стані, зауважує Шевченко. Наприклад, зафарбований графіті фасад, старий дах і деформаційні шви, що потребували ремонтних робіт. Також значну роль мала постійна зміна керівників – ледь не кожен рік призначали нового директора. 

Житній ринок був зведений у 1980 році за проєктом архітекторів О. Моніної, В. Штолько і конструктора Б. Бернарського. Фасад споруди оздоблений металевим панно “Із варяг у греки” українського художника-монументаліста Анатолія Домнича.

 

 

Читайте також

Українські інженери створили технологію швидкісного будівництва для повоєнного відновлення міст

Столичні рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, які не будуть відкривати під час повітряних тривог

Костел Святого Миколая внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України