Франція пропонує перетворити Бородянку на нове екологічне місто

/ Події /

Влада французького регіону Іль-де-Франс спільно з девелоперами розроблять концепцію та проєкт відновлення Бородянки.

Населений пункт планують облаштувати системами, які працюють на сучасних енергоощадних технологіях, повідомила президентка регіону Іль-де-Франс Валері Пекресс виданню Вечірній Київ. 

“Іль-де-Франс – багатий регіон, де чимало інвестиційних компаній, а також девелоперських фірм. Я звернусь до них одразу ж, коли приїду до Франції. У стислі терміни ми запропонуємо саму концепцію і проєкт нового міста”, – зазначила посадовиця. 

За її словами, французькі експерти нададуть власну оцінку щодо ревіталізації зруйнованих районів, а також візьмуть участь у розробці генпланів, “залучивши найкращий досвід урбаністики”.

Валері Пекресс відвідала Київ та Чернігів. Фото: Чернігівська ОВА

Водночас Валері Пекресс наголосила, що Іль-де-Франс не планує втручатись у відновлення безпосередньо самої архітектури, адже це “компетенція обласної влади”.

“Місто трагедії має стати абсолютно новим для життя людей… Але ми знаємо, що архітектура — це завжди чутлива тема, тому прагнемо, щоби запропоновані рішення відповідали місцевому баченню… Ми не говоримо зараз про відбудову. Радше про технології, загальну концепцію”, – каже вона. 

Наразі місцева влада регіону Іль-де-Франс вже ухвалила рішення про виділення 1,1 млн євро на проєкти підтримки України.

Валері Пекресс під час візиту до Києва. Фото: Вечірній Київ

Варто зазначити, що Іль-де-Франс – один із найбільших регіонів Франції. Його керівництво вже працювало над розбудовою інфраструктурних та урбаністичних проєктів у Тунісі, Варшаві, Ханої та Бейруті, де французькі фахівці змінили систему міського освітлення і створили зелені зони. Нині регіон співпрацює із Єреваном.

 

На головній – візит президентки Іль-де-Франс Валері Пекресс до Чернігівщини. Фото: Чернігівська ОВА

 

 

Читайте також

Стійкість, екологія та історія. Концепція розвитку Чернігова від Yakusha

Місто у Португалії допоможе відновити інфраструктуру Бучі та Ірпеня

Ірпінь та французькі Канни закріпили партнерство Меморандумом про співпрацю