Фотомузей у Сан-Франциско закриють через високу орендну плату

/ Арт /

Музей фотографії Pier 24 Photography у Сан-Франциско закривають, а велику колекцію фото-експонтів виставлять на аукціон.

Власники Pier 24 Photography більше не можуть сплачувати орендну плату за приміщення фотомузею, повідомляє PetaPixel. У звʼязку з цим, музей закривають, а колекцію фото, яка нараховує понад 4 тисячі робіт, продадуть на аукціоні. До експонатів входять в основному портрети, американська кольорова фотографія, фото затоки Сан-Франциско та індустріальні пейзажі.

Музей розташований на історичній пристані міста, і це один з найбільших творчих просторів, присвячених колекціонуванню та збереженню фотографії. Тут було проведено 11 масштабних виставок, видано більше 20 книг, проводилися безкоштовні семінари та були задіяні безліч сучасних фотографів.

В колекції представлено понад 500 фотографів, зокрема роботи Річарда Аведона, Лі Фрідлендера та Доротеї Ланж. Тут навіть є всесвітньо відома фотографія “Мати-мігрантка” авторства Доротеї Ланж. За попередніми підрахунками, вартість колекції становить щонайменше 15 млн доларів.

Фото: Доротея Ланж “Мати-мігрантка”, 1936

Ідея створення музею належить колишньому банкіру Енді Пілару та його дружини Мері у 2004 році. Після відвідин ретроспективної виставки Дайни Арбус “Одкровення” у Музеї сучасного мистецтва в Сан-Франциско, подружжя заснувало простір, де б могли бути представлені американські фотографи.

Простір закриватимуть поступово, остаточне закриття планується на 2025 рік. Основні торги експонатів заплановані на 1-2 травня 2023 року у Нью-Йорку. Pilara Family Foundation планують передати всі виручені з аукціону гроші у благодійні організації.

 

 

Читайте також:

Піар на руїнах. Російські блогери їздять у Маріуполь заради фотосесій на тлі зруйнованого міста

MacPaw та «Урбанина» розробляють застосунок для популяризації культурних памʼяток України

Громаді Києва повернули архітектурну пам’ятку та земельну ділянку під нею на Печерську