Фонд ALIPH профінансує реставрацію 130-річного вітражу з храму св. Іоана Золотоустого

/ Арт /

Витвір мистецтва був у вкрай поганому стані. 

Про це повідомляє Львівська міська рада. 

У Львові збираються реставрувати 130-річний вітраж із зображенням Непорочного Зачаття із пам’ятки місцевого значення храму святого Іоана Золотоустого. Роботи з відновлення витвору мистецтва здійснюватиме Марія Шумська-Барвінок. 

“Вітраж розсипався під руками, мав багато різних дефектів, сколів. Спайка між елементами була знищена. Відтак, просто захистити його щитам, аналогічно до того, як це зробили в інших храмах, неможливо. А найменша ударна хвиля чи буревій його б зруйнували”, – розповідає майстриня.

Частини вітражу “Непорочне Зачаття”. Фото: Суспільне

Реставрація буде складною, адже потрібно вивчити кожен елемент, знайти і зафіксувати усі дефекти, подбати про належне кріплення.

“Особливістю таких вітражів є те, що велика частина кольору отримана за допомогою нанесення чорної та коричневої фарб на кольорове скло. Такий тип декору робить вітраж дуже важким у процесі реставрації, оскільки фарбовий шар тонкий і значно делікатніший, аніж скло, забарвлене в основній масі”, – зауважують в управлінні охорони історичного середовища ЛМР.

Елемент вітражу “Непорочне Зачаття”. Фото: ЛМР

Храм святого Іоана Золотоустого, колишній костел Найсвятішого Серця Ісусового і монастир францисканок, розташований на вул. М. Лисенка. Автор проєкту – архітектор Юліан Захарієвич. У інтер’єрах збереглись усі три вітражі, виготовлені у Мюнхені фірмою Ф. Маєра у 1887-1889 рр. 

До слова, на початку березня група реставраторів під керівництвом Руслани Герман провела заходи щодо убезпечення цінних елементів пам’ятки від можливих пошкоджень внаслідок воєнних дій. Великі вітражі у вівтарній частині закрили спеціальними захисними конструкціями, а от круглий вітраж над входом довелося демонтувати через поганий стан.

 

 

Читайте також

На Волині селянин прикрасив будинок “вишивкою” з пластикових кришечок 

У Білорусі знайшли стародавнє зображення тризуба часів Київської Русі

Будинок вчених можуть повернути Львову: прокуратура подала позов