Фінські дизайнери використовують очерет для створення текстильних виробів

/ Дизайн /

Під час тижня дизайну у Гельсінкі студенти Університету Аалто презентували новий вид текстильного наповнювача, створеного з насіння рогозу широколистого.

Інноваційний матеріал під назвою Fluff Stuff пропонують використовувати для виготовлення ковдр, подушок та одягу, пише Dezeen.

За словами команди розробників, Fluff Stuff має низку переваг перед звичайними вуглецевими матеріалами. Він вбирає на 66 % менше води, ніж пух, а також здатний висихати вдвічі швидше.

“Волокна Typha (рогозу – ред.) природним чином покриті шаром воску, що робить їх дуже гідрофобними”, — пояснюють винахідники.

Поки дизайнери розробили низку прототипів продукції, згодом на проєкт очікує комерціалізація. Фото: Aalto University, Mikko Raskinen, Anna Berg

Нині рослини збирають із повторно заболочених торфовищ у Фінляндії завдяки спеціальному портативному пристрою, який працює за принципом пилосмока. 

Fluff Stuff можна буде використовувати як для створення одягу, так і для домашнього текстилю. Фото: Aalto University, Mikko Raskinen, Anna Berg

“Fluff Stuff переосмислює фінське управління торфовищами та фінську текстильну промисловість, поєднуючи інноваційні біоматеріали з регенеративними методами сільського господарства”, — кажуть дизайнери.

Для створення матеріалу використовують очерет, що росте на повторно заболочених фінських торфовищах. Фото: Aalto University, Mikko Raskinen, Anna Berg

Поки проєкт розробників знаходиться на початковій стадії, однак найближчим часом команда планує його масштабну комерціалізацію.

 

 

Читайте також

У США завдяки 3D-друку розробили технологію створення “зелених фасадів”

У Японії таргани-кіборги допомагатимуть інспектувати небезпечні зони

У Норвегії винайшли вітрову турбіну, яка генерує вдвічі більше енергії за сучасні аналоги