Фінляндія конфіскувала російські твори мистецтва на €42 млн, а Франція відмовляється віддавати картини мільярдерам рф

/ Події /

На одній із фінських митниць вилучили три партії картин і скульптур, що прямували до росії.

Про це пише фінське видання Yle.

Минулими вихідними митниця зупинила три вантажі з творами мистецтва у прикордонному пункті Ваалімаа на підставі запровадження санкцій ЄС проти рф.

Артоб’єкти, які до того перебували на виставках в Італії та Японії, прямували назад до росії через кордон з Фінляндією. Частина із них належить найбільшим музеям країни-окупантки. Їх вивезли з країни у рамках обміну колекціями. 

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто прокоментував, що митники зобов’язані суворо дотримуватися введень ЄС, тому мали право затримати вантаж. Водночас він зазначив, що Фінляндія не має на меті “привласнювати” твори мистецтва та сподівається на швидке розв’язання цього питання. 

Tullin kuva takavarikoidusta venäläisomaisuudesta huhtikuussa 2022.

Затримані вантажі з творами мистецтв, що належать росії. Фото: TULLI

Наразі цінні предмети зберігаються з урахуванням їхньої вартості, характеристик і безпеки в Гельсінкі. Серед них картини, статуї та інший антикваріат. За попередньою інформацією, вантажі залишились нерозпакованими.

Однак, найближчим часом їх можуть доправити до росії, оскільки ЄС вніс точкові зміни у санкційні правила, за яким транспортування творів мистецтва між музеями буде доступним.

Водночас у Франції після виставки відмовились повертати картини Кончаловського та Сєрова, які експонувались у межах виставки Fondation Louis Vuitton в Парижі. Таке рішення ухвалив уряд Франції через те, що полотна пов’язані з російськими олігархами, що потрапили раніше під санкції.

Картина Кончаловського “Автопортрет в сірому”, яка належить мільярдеру з рф Петру Авену, “перебуватиме у Франції доти, доки на її власника поширюються санкції із заморожуванням активів”.

Іншу картину, “Портрет Тимофія Морозова” Сєрова, надав в оренду на виставку московський Музей мистецтва авангарду. Президент цього музею – близький друг путіна, мільярдер В’ячеслав Канто, також потрапив під санкції. 

Війна в Україні: Франція вилучила 2 російські картини з колекції Морозових — tsn.ua

“Автопортрет в сірому” авторства Кончаловського (1911). Фото: відкриті джерела

У відомстві заявили, що “полотно залишиться у Франції, допоки ситуація в країні не дозволить створити умови для безпечного повернення”.

Нагадаємо, що напередодні Сеульський музей відмовив у поверненні картин на прохання російських музеїв через війну в Україні, а європейські музеї заявили, що не можуть доправити твори мистецтва назад у рф через антиросійські санкції.

 

 

Читайте також

JYSK призупиняє співпрацю з білоруссю

У Львові почнуть зводити дерев’яні двоповерхові будинки для переселенців

З’явилася гра, в якій від імені Ілона Маска можна побити путіна та кадирова