Фінал “війни віскі”: Данія та Канада владнали суперечку за острів у Арктиці, яка тривала півстоліття

/ Події /

Данія та Канада уклали угоду про врегулювання суперечки, відомої як “війна віскі”. Країни змагались право володіти невеликим безлюдним арктичним островом близько 50 років й нині дійшли до згоди.

Чиновники погодилися розділити форпост приблизно навпіл, пише BBC. Згідно з укладеним договором, 60% острова відійдуть Данії, а 40% – перейде до Канади. Таким чином між цими країнами з’явиться сухопутний кордон.

Крім того, угода визначає морський кордон на шельфі в межах 200 морських миль та континентальний шельф поза цією зоною.

Острів Тартипалук або Ганс, за який почався “конфлікт” у 1971 році, не має ніякої економічної вигоди. Площа складає 1,3 м², він повністю безлюдний. 

І Канада, і Данія знаходяться на відстані 18 км від острова Ганса, що дозволяє їм претендувати на скелю згідно з міжнародним правом. У 1973 році канадський уряд вирішив відкрито заявити про намір залишити острів собі, тому відправив туди свої війська, аби встановити прапор. 

Протягом 50 років військові двох країн приїжджали сюди по черзі встановлювати прапор. Разом із тим вони залишали біля нього пляшку віскі або шнапсу

Після цього між країнами сформувалась певна традиція, за якою періодично вони змінювали прапор держави на свій і залишали біля нього пляшку віскі або шнапсу. Через це прикордонна суперечка отримала назву “Війна віскі”.

Варто зазначити, що як тільки парламенти двох країн ухвалять угоду про розділення територій, між ними буде найдовший морський кордон у світі, протяжністю у 3882 кілометри.

 

 

Читайте також

Америка допоможе звести тимчасові зерносховища в Україні

Міста Польщі, Німеччини та Франції підписали декларацію про співпрацю з Україною

Фінляндія планує звести стіну на кордоні з росією