Ескіз, який знайшли на фермі серед курячого посліду, виявився шедевром за $3 млн 

/ Арт /

Картину створив фламандський художник Антоніс ван Дейк у XVII столітті.

Про це розповідає медіа Artnet.

Масляний етюд ван Дейка, створений на початку кар’єри фламандського художника, був знайдений у сараї на фермі. Робота візьме участь у Sotheby’s Master Week, де, за оцінками експертів, може принести до 3 мільйонів доларів. 

Ескіз святого Ієроніма — один із двох відомих етюдів ван Дейка, заснованих на живих моделях. Ймовірно, він був створений між 1615 і 1618 роками, коли молодий художник працював асистентом у студії Пітера Пауля Рубенса в Антверпені. На цій роботі зображено сутулого літнього чоловіка з обличчям у тіні та тонко відображеною худорлявою мускулатурою.

Антоніс ван Дейк, Етюд зі святим Ієронімом (1615–18). Фото надано Sotheby’s

Ескіз був виявлений у сараї в Кіндергуці, штат Нью-Йорк, у 2002 році та придбаний на аукціоні місцевим колекціонером. Попри те, що зворотний бік полотна був всіяний пташиним послідом, мистецтвознавець вважав, що твір є цінною картиною Золотої доби Нідерландів, і купив її за 600 доларів. 

Він підтвердив автентичність своєї знахідки в 2019 році, коли історик мистецтва Сьюзан Барнс визнала її “напрочуд добре збереженою” роботою ван Дейка. 

Серія Sotheby’s Master Week у Нью-Йорку триває з 18 по 30 січня. Публічна виставка, де демонструють картину, відкрилась 21 січня.

 

 

Читайте також

У Єгипті вперше за 100 років знайшли неушкоджений сувій із текстами з “Книги мертвих”

Італійський стартап спроєктував робота, який створює мармурові скульптури у стилі Мікеланджело

Вчені розгадали секрет «самовідновлення» римського бетону