Екопарк “Осокорки” знову хочуть знищити: на нібито замінованій території помітили будтехніку

/ Події /

Київські забудовники намагаються відновити незаконне зведення житлового комплексу Н2О, більш відомого за попередньою назвою "Патріотика на озерах".

Попри офіційну заборону цивільному населенню відвідувати територію, там знову з’явилася будівельна техніка, повідомляють в громадській організації “Екопарк Осокорки”.

“Ані мінні перешкоди (виставлені ЗСУ проти ворога), ані безпека водіїв, ані стратегічна безпека столиці – ніщо не може стати на шляху забудовників, які вирішили знищити Екопарк Осокорки, а разом із тим – стратегічний оборонний плацдарм боліт розміром 5х10км”, – зазначили активісти. 

В організації кажуть, що продовження незаконного будівництва здійснюється за сприяння Дарницької РДА й КМДА в інтересах Stolitsa Group. 

Напередодні активісти звернулись до Київради з проханням надати роз’яснення щодо заборони цивільним відвідувати цю місцевість. За їхніми словами, відповідь була “доволі розпливчаста” – йшлося про те, що територія Осокорок замінована на випадок російського прориву в цьому напрямку.

Будівельна техніка їздить по нібито замінованих територіях на Осокорках. Фото: ГО “Екопарк Осокорки”

Варто зазначити, що весною 2021 року Stolitsa Group вже намагалась побудувати на Осокорках ЖК “Патріотика на озерах” – його мали розташувати на пісках і заплавних луках. Однак через супротив громади будівництво призупинили.

Узимку 2021–2022-го компанія-забудовник знову відновила будівельні роботи. Озеро Небреж продовжили підсипати та встановлювати тут будівельні палі. Водойма розташована у Києві на території Дарницького району та входить до групи Осокорівських озер. Небреж, Мартишев, Тяглі та навколишні землі — останні залишки ландшафтних комплексів лівобережної заплави Дніпра. Ця місцевість є домом для багатьох представників флори та фауни, занесених до Червоної книги України.

 

 

Читайте також

“Протасів Яр” врятували від забудови. Київрада підтримала створення ландшафтного заказника

Господарський суд Одеської області наклав арешт на напівциркульний будинок за Дюком

У Львові зведуть новий житловий комплекс з дитячим садком – візуалізації