Ефективність доведена. Компанії Великої Британії задоволені чотириденним робочим тижнем 

/ Події /

9 із 10 підприємств, що брали участь у масштабному дослідженні, дотримуються такого графіку й надалі. 

Про це повідомляє Reuters.

Британські роботодавці, які випробували чотириденний робочий тиждень, здебільшого вирішили продовжувати його після завершення пілотного проєкту. Мета задуму полягала покращити баланс між роботою й особистим життям.

Співробітники 61 компанії по всій країні працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів з червня по грудень 2022 року та водночас отримували зарплату без змін. Із них 56 компаній, або 92%, вирішили продовжувати таку діяльність, 18 з них – запровадили новий графік на постійній основі.

За даними британської дослідницької організації Autonomy, яка опублікувала звіт спільно з групою науковців і за підтримки новозеландської групи 4 Day Week Global, це випробування є найбільшим у світі.

Випробування Autonomy охопило загалом 2 900 співробітників у різних секторах: від фінансової компанії Stellar Asset Management та цифрового виробника Rivelin Robotics і до продуктових магазинів в прибережних містечках.

Співробітники сказали, що їхнє самопочуття та баланс між роботою та особистим життям покращилися, тоді як дані показали, що співробітники набагато рідше звільняються з роботи внаслідок політики чотириденного тижня.

«Це великий проривний момент до поширення чотириденного робочого тижня», — сказав у заяві Джо Райл, директор кампанії 4 Day Week.

Пол Олівер, головний операційний директор Citizens Advice Gateshead, сказав, що під час дослідження покращилася якість роботи, а рівень захворюваності працівників знизився.

«Персонал виконує більше роботи за менший час», – сказав він.

Для деяких працівників додатковий вихідний був важливішим за оплату: 15% сказали, що жодні гроші не змусять їх повернутися до п’ятиденного тижня. Деякі співробітники мали вихідні по середах, а інші мали триденні вихідні.

Найбільше у дослідженні були представлені роботодавці з секторів маркетингу та реклами, професійних послуг і благодійності. Близько 66% тих, хто брали участь, мали 25 або менше співробітників, тоді як 22% – мали 50 або більше співробітників.

 

Фото на головній: Reuters / Kevin Coombs

 

 

Читайте також

У Бельгії офіційно дозволили перейти на 4-денний робочий тиждень

Товстий кіт став найпопулярнішою туристичною пам’яткою польського міста

У Копенгагені поліція їздитиме на електросамокатах