Більша частина українців вважають ліс місцем відпочинку, а не природною зоною – опитування WWF

/ Події /

Фонд природи WWF-Україна спільно з дослідницькою агенцією Info Sapiens провели загальнонаціональне опитування щодо ставлення українців до лісів, їхніх проблем і майбутнього.

Згідно з результатами дослідження, 51% українців, у першу чергу, вважає ліс місцем відпочинку для себе, 36% – домівкою дикої природи, і лише 12% – економічним ресурсом, пише НВ.

Загальна площа лісів України на сьогодні перевищує 10 млн га, що становить близько 16% від усієї території нашої держави. Фото: Cullen Color

83% опитаних респондентів переконані у тому, що насамперед варто орієнтуватись на екологічні функції лісу, до прикладу, збереження флори та фауни. До слова, необхідність у використанні економічного ресурсу лісів вбачають лише 10% учасників опитування. 

Головними загрозами українці вважають незаконну вирубку (86% опитаних), засмічення лісу (53%) та лісові пожежі (51%).

Окрім того, українці цінують ліс за постачання чистого повітря та чистої води (57% респондентів), можливість насолодитися красою природи (37%), забезпечення грибами та ягодами (36%), притулок для диких тварин і рослин (34%), місця відпочинку (34%) та врегулювання клімату (24%). Забезпечення деревиною і папером вважають найціннішою функцією лісу 11% українців.

За офіційними оцінками Держекоінспекції, за шість місяців 2021 року порушники, які займались незаконним вирубуванням лісів, завдали Україні збитків на суму 108,3 млн грн. Фото: Укрінформ

“Згідно з дослідженням, переважна більшість з опитаних українців стурбована проблемами лісів. І дві третини з них готові долучатися до вирішення цих проблем, наприклад, висаджуючи ліси, прибираючи сміття, створюючи заповідні території”, — повідомляють у WWF.

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що має свої представництва у більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою.

 

Читайте також

В Америці створять трасу, яка буде заряджати електромобілі під час руху

У Київському департаменті культури презентували оновлену айдентику – відео

У Києві знову засипають озеро Небреж, аби побудувати на його місці ЖК