Дрезден створив мапу міських дахів, щоб перевірити, чи придатні вони для сонячних панелей

Минулого тижня місцева влада Дрездена оприлюднила кілька нових цифрових інструментів, які мають допомогти приватним власникам визначитись, чи підходить їхня будівля для вставновлення на даху чи фасаді сонячних панелей.

Карти були розроблені Інститутом екологічного просторового розвитку імені Лейбніца в Дрездені, пише The Mayor.

Завдяки цьому місто сподівається підштовхнути впровадження “зелених” технологій, пропонуючи мешканцям чіткі умови співвідношення витрат і вигод.

3D-мапа, що демонструє наскільки добре поверхні даху та фасади будинку придатні для використання сонячної енергії. Червоний – найкращій показник, білий – найгірший.

На основі карт міська влада спробувала розрахувати сонячний потенціал Дрездена – потенційну максимальну енергію, яку можуть виробляти 135 583 будівлі. Згідно з аналізом, теоретична потужність міста може становити близько 1900 гігават годин сонячної енергії, зокрема 400 гігават годин, що надходять від фасадів, на рік.

Порівняно із загальним споживанням енергії в Дрездені, яке становить 2500 гігават на рік, це може призвести до його зниження на 20%.

Водночас, місто також має певний потенціал для розширення фасадних установок. Хоча в середньому вони менш прибуткові, ніж дахи, оскільки на них потрапляє менше прямого сонячного світла, у деяких випадках вони все ж можуть бути прибутковими та сприяти декарбонізації та виробленню більшої кількості відновлюваної енергії.

 

Фото на головній: Alexander Henke/Unsplash

 

Читайте також:

Норвезька компанія створила надпотужну плавучу вітрову електростанцію

В Берліні приватних власників зобов’язали встановлювати сонячні панелі на новобудовах

Війна в Україні прискорить перехід до зеленої енергетики – дослідження