Дозвіл на знесення 200-річного будинку на Подолі надав Мінкульт

Колишня депутатка Київради Олена Терещенко заявила, що дозвіл на знесення унікального зразка київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст. та початкової забудови Подолу після нищівної пожежі 1811 року по вул. Ярославській, 13Б надало Міністерство культури і інформаційної політики.

Як повідомила Терещенко, погодження на знищення будинку підписала особисто заступниця міністра культури Катерина Чуєва.

“Саме вона керувала групою фахівців Мінкульту у складі Наталії Войцещук, Василя Петрика та Стефанії Топилко, які аналізували документи та готували текст погодження документації на так звану “реконструкцію” цінного історичного будиночку (а насправді на його знесення та зведення новобуду), виданого забудовнику 14.03.2023″, – каже ексдепутатка.

При цьому, за словами Терещенко, зазначені фахівці прекрасно знали, що даний будинок належить до “переліку значних історичних будівель”, які ще просто не встигли занести до реєстру. Нині до реєстру занесено приблизно 7% від загальної кількості об’єктів культурної спадщини, а понад 35 000 кинуто напризволяще.

Нагадаємо, вчора був знесений будинок на Ярославській попри вимогу “Київблагоустрою” прибрати огороджувальний будівельний паркан. Згідно документів, замість будинку постане “клубний дом” за замовленням Сергія Боярчукова з юридичної компанії Алєксєєв, Боярчуков та партнери. Поліція вже відкрила кримінальне провадження.

 

 

Читайте також:

“Плювок в обличчя українцям”. Архітектори і активісти обурені знесенням 200-літнього будинку на Подолі

На території “Херсонеса Таврійського” окупанти зводять новий амфітеатр

В Одесі обвалилася частина фасаду памʼятки архітектури після нещодавнього ремонту