Довгобуд на Львівщині перетворять на тимчасовий прихисток для переселенців 

/ Архітектура /

Мова йде про Народний дім у Великих Грибовичах.

Про це повідомляє пресслужба ЛМР на офіційному сайті. 

Завершити ремонтні роботи на об’єкті, який почали зводити ще у 2006 році, та перепрофілювати будівлю для тимчасового проживання людей хочуть на благодійні кошти.

“Це довгобуд, що зводився і за державні, і за обласні кошти. Він на 90% готовий, але завершити його через воєнний час ми не можемо. Залишити простоювати такий об’єкт — не є розумним, тому після численних нарад та консультацій ухвалили рішення скоригувати проєкт таким чином, щоб таки завершити ремонти в Народному домі і тимчасово поселити тут людей, що втратили свої домівки”, — коментує ініціативу директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський.

За попередніми підрахунками, тут зможуть тимчасово розмістити 100-150 переселенців. Фото: ЛМР

У будинку є 17 кімнат по 20 квадратних метрів, а також кілька приміщень для відпочинку, їдальні та кухні. Також без суттєвих перепланувань є змога облаштувати 8 душових та 10 санвузлів, 2 кімнати для прання та сушіння одягу. Що важливо, у будинку є можливість встановити палетний котел, що убезпечить від використання російського газу.

Довгобуд почали зводити за державні та обласні кошти ще 2006 року. Фото: ЛМР

Для цього на останньому засіданні виконавчого комітету ЛМР ухвалили рішення про перепрофілювання використання будівлі та дозволили залучити благодійну допомогу на завершення робіт. Ідеться про 15-20 млн грн.

Загалом у будинку нині є 17 кімнат, де можуть поселити людей, та приміщення для відпочинку, їдальні, кухні. Фото: ЛМР

У мерії наголошують, що після перемоги України у війні, Народний дім виконуватиме свою першочергову функцію – тут запрацюють різноманітні гуртки, художні колективи тощо.

 

 

Читайте також

Італійці братимуть участь у відбудові Бучі

У Вінниці відремонтують частину гуртожитку, аби розмістити там переселенців

У Дрогобичі зведуть модульно-каркасний будинок для переселенців