Дослідники виявили невивчені раніше підземні ходи з предметами, які показують побут давніх киян

/ Україна /

Знахідка розташована у підвалах Трапезної церкви - пам'ятки архітектури XVIII століття. 

Про це розповідає сайт ТСН.ua.

Нововиявлені підземні ходи розташовані під будівлею Трапезної церкви, що стоїть на території Національного заповідника «Софія Київська». Їх появу датують приблизно XVII століттям.

«Зараз в підвалі працюють археологи. Роботи багато – це справжній Клондайк для вчених, адже підвал завалений побутовим сміттям XVIII та XIX століття. Знаходимо масу цікавих матеріалів, які показують побут киян того часу. Тоді не було звалищ – все просто викидалось та затрамбовувалось землею. Знаходимо різні предмети побуту, наприклад, старовинний посуд. Процес дослідження триває і по переду багато цікавого», – розповідає Вадим Кириленко, перший заступник гендиректора, головний реставратор Національного заповідника «Софія Київська».

«Попрацювавши в архівах, з’ясували, що коли в XIX столітті Трапезну церкву добудовували, то ці підземні ходи вже тоді були заваленні землею, їх ніхто не досліджував, і куди вони ведуть не відомо. Хоча свого часу ми проводили біолокацію території заповідника і локатор показує, що один з цих трьох ходів веде до Софійського собору. Знаємо, що глибина цього ходу шість метрів від рівня землі. При цьому підземний хід обкладений цеглою та прокладений під кутом. Одне із припущень, яке було підтверджено біолокацією, що десь під Софійським собором, на глибині 9 метрів, є якась віртуальна камера. Що це таке – поки залишається загадкою», – розповідає Вадим Кириленко.

Після здійснення робіт у підвалах планують облаштувати Музей археології заповідника, доступний для відвідування.

 

 

Читайте також

Розслідування. Хто курував викрадення картин з Херсонського музею і чому вони опинились у Сімферополі

У Бельгії історичну споруду XV століття перетворять на велопаркінг

Фонд Ебергарда Шьока надасть кошти на реставрацію історичних брам і вікон Львова