Дослідники виявили картину Рубенса, яка вважалася зниклою протягом 300 років

/ Арт /

На аукціон Sotheby’s виставили картину нідерландського живописця Пітера Рубенса, яка вважалась втраченою майже 300 років. За неї очікують отримати $7,7 мільйона.

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс написав «Святого Себастьяна, якого доглядають два ангели» понад 400 років тому, пише CNN.

Це історія римського солдата Себастьяна, якого залишили помирати після того, як він навернувся до християнства. Дослідники вважають, що картину художник завершив у 1606—1608 роках в Італії. Ймовірно, він написав полотно на замовлення італійського дворянина та полководця Амброджо Спіноли.

Дослідники знайшли картину Рубенса, яка 300 років вважалася зниклою. Фото: Sotheby’s

Картина зникла в 1730-х роках, коли вона перейшла по жіночій лінії Спіноли, і жінки змінювали призвіща після одруження, тому її неможливо було відстежити, аж допоки вона не з’явилась у Міссурі в 1963 році. А у 2008 році її придбав нинішній власник. Втім, тоді на аукціоні Sotheby’s її автора неправильно ідентифікували, вважаючи, що це робота французького художника Лорана де ла Гіра.

Рентгенівський аналіз, проведений у квітні, показав, що картина є роботою Рубенса і, що найголовніше, оригінальною версією композиції.

Рентгенівський аналіз підвтердив, що це картина Рубенса. Фото: Sotheby’s

Рубенс навіть зробив кілька змін протягом її написання. Спочатку він намалював святого Себастьяна обличчям в інший бік.

 

 

Читайте також:

У Гонконгу на аукціоні продали рідкісну порцелянову китайську чашу за 25 млн доларів

“Останній шедевр” Густава Клімта планують продати за $80 млн

Жінка випадково купила чотири керамічні тарілки, створені Пікассо, за 8 доларів