Дослідники винайшли піну для охолодження будівель, яка може замінити кондиціонери

/ Події /

Команда німецьких й китайських вчених створила піну на основі деревини, яка має охолоджувальну здатність навіть під прямими сонячними променями. Її планують використовувати під час облаштування будинків.

Під час нанесення на поверхню розробка діє як теплоізоляція і віддає тепло назад в атмосферу. Завдяки їй споживання електроенергії від кондиціонерів можна знизити на понад третину, пише EurekAlert.

Новий матеріал складається з нанокристалів целюлози, які за допомогою хімічних реакцій перетворюються у білу легку піну. Для того, аби з’ясувати дієвість розробки, дослідники нанесли піну на вкриту фольгою коробку і залишили опівдні на сонці. Аналогічні дії повторили також без використання піни.

Після завершення експерименту вони встановили, що завдяки піні всередині коробки було на 9,2 °C прохолодніше, ніж зовні. Вона відбиває 96% сонячного світла і повертає в атмосферу 92% інфрачервоного випромінювання, яке поглинається нею.

Експеримент з піною. Фото: EurekAlert

Крім того, можна здійснювати регуляцію охолоджувального ефекту. Якщо піна стискається, її здатність до терморегуляції зменшується. Таким чином цю властивість можна буде використовувати взимку або під час негоди.

Розробники рекомендують наносити піну на крівлі й фасади споруд.

 

 

Читайте також

Із мушель мідій: у Лондоні створили біоскло для облицювання будівель

Португалія братиме участь у відбудові знищених українських навчальних закладів

Гостомель отримав статус міста