Дослідники створили екопластик із рослинних відходів

/ Події /

Вчені зі Швейцарії й Австрії винайшли біорозкладний пластик, який може стати альтернативою термопластику, з якого зазвичай виготовляють пляшки.

Створений із неїстівних частин рослин матеріал має аналогічні термостійкі та зносостійкі властивості. У майбутньому його можна буде використовувати для виробництва харчових упаковок, пише SWI.

“По суті, ми просто “варимо” деревину або інший неїстівний рослинний матеріал, наприклад, сільськогосподарські відходи, у недорогих хімікатах, щоб виготовити прекурсор пластику за один етап”, – пояснює керівник дослідження Джеремі Лютербахер.

“Лист” з нового екопластику, надрукований на 3D-принтері. Фото: Alain Herzog (EPFL)

Аналогічних до звичайного термопластику механічних властивостей вдалось досягти завдяки лігніну – біополімеру, з якого складаються дерев’яні стінки рослинних клітин.

Новий біорозкладний матеріал з рослинних відходів можна нагріти до +100 °C. Він не пропускає води, кисню і пару та може перероблятись хімічно або ж розкладатись на сахариди у природному середовищі.

Схема природнього циклу екопластику з рослинних відходів. Зображення: nature.com

За словами дослідників, розробку можна використовувати для найрізноманітніших цілей: від виготовлення упаковки й текстилю до застосування у сферах медицини та електроніки. Команда вже розробила пакувальні плівки та окремі волокна, з яких можна створювати тканини та нитки для 3D-друку.

 

 

Читайте також

В Ізраїлі презентували технологію, завдяки якій можна дивитись крізь стіни

У Варшаві у старих вуличних клумбах облаштовують водні сади

Бюро Foster + Partners створило у колишньому газовому заводі в Мадриді біофільні робочі простори