“Доручення Зеленського”. У Харківській міськраді пояснили, навіщо будують багатофункціональний центр посеред парку Саржин Яр

Нещодавно PRAGMATIKA.MEDIA розповідала, що у Харкові планують побудувати багатофункціональний центр на території місцевого водно-пейзажного парку Саржин Яр. І зробити це планують за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 

Після розголосу наміри міської влади розкритикувала громадськість. Ситуацію прокоментував Юрій Сидоренко, директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міської ради.

У Харкові побудують багатофункціональний центр за гроші фонду ліквідації наслідків збройної агресії

За його словами, під час однієї з робочих поїздок до Харкова Президент України Володимир Зеленський дав доручення створити безпечний простір і проєктом майбутнього центру передбачене бомбосховище.

“Щодо будівництва багатофункціонального центру на пр. Науки. Під час однієї з робочих поїздок до Харкова Президент України Володимир Зеленський дав доручення створити безпечний простір. Адже глава держави вбачає в такому проєкті насамперед можливість захисту дітей та цивільного населення від агресії оскаженілого сусіда. Проєктом там передбачене бомбосховище, в якому зможуть знайти прихисток сотні й сотні людей, адже три чверті центру знаходитиметься під землею. Також це приміщення можна буде використовувати як великий освітній простір, де у безпечних умовах зможуть навчатися до семисот школярів або студентів”, – зазначив Сидоренко.

Зведення будівлі, за його словами, фінансуватиме виключно держава, витрата міських грошей на саме будівництво не передбачається. “Зараз Кабмін виділив субвенцію на перший етап робіт. Місто профінансує тільки проєктну документацію. Проєкт має відповідати усім державним будівельним нормам, які стосуються бомбосховищ. Так, щоб багатофункціональний центр міг витримати ракетний удар”, – зазначив Сидоренко.

Джерело: Харківська міська рада

За його словами, “жоден клаптик території Саржиного Яру не постраждає”. “Будівництво відбуватиметься у санітарній зоні (на фото), що прилягає до проспекту Науки і не є частиною Саржиного Яру. Також додам, що будівництво у самому Яру неможливе взагалі, закон цього не дозволяє категорично”, – додав комунікаційник.

До кінця цього року планується закінчити усі технічні узгодження і дати старт будівельним роботам.

Водночас архітекторка, керівниця архітектурної студії SBM Studio Ольга Клейтман зазначила, що проєктом забудови педбачено новобудову в майже в 10 000 кв. м. на майданчику 1,7 га, який був частиною парку, але “за часів злочинної влади був незаконно відокремлений”.

Клейтман у зверненні поставила три запитання:

1. Чому саме в парку планується нове будівництво?
2. Чому за гроші Фонду ліквідації наслідків збройної агресії?
3. Чому під час війни? (коли є більш негайні потреби в армії і у цивільного населення, коли 90 000 м2 офісних приміщень поряд з парком стоять майже порожні).

 

Харківський блогер Павло Храмов своєю чергою зазначає, що поки муніципалітет не покажете повністю ідею та не буде організовано конкурс і громадські слухання, ні про які реалізації цього проєкту говорити не можна.

“Припускаю, що такий простір дуже потрібен, але знов крива комунікація. Вона мені нагадує нахабних торгашів з 90-х в білгородській електричці, які першими забігали у вагон та розпихували свою контрабанду під різні сидіння. Всі бачать цю нахабність, але може прокотить, може ніхто нічого не скаже… Вчіться поважати громаду, а не продавати нам такі дешеві маніпуляції”, – написав він в своєму телеграмі.

 

 

Читайте також:

Мер Харкова ініціював перевірку тендерів мерії та КП, зокрема проєкту часткової забудови Саржиного Яру

balbek bureau розробили нові літери для станції метро “Київська” у Харкові

Музей Сковороди на Харківщині планують законсервувати до зими