Доля садиби Дмитрієва. Один із найстаріших маєтків Подолу можуть повернути місту

Київська прокуратура відсудила історичну садибу Дмитрієва.

Північний апеляційний господарський суд наклав арешт на архітектурну пам’ятку. Про це повідомив активіст Дмитро Перов у своєму фейсбуці.

Садиба Дмітрієва. Комплекс із 5 будівель. Фото: Мапа реновації

 

Приватна компанія “Конвалія-Нерухомість” виграла конкурс на реставрацію та реконструкцію будівель ще в 2010 році. Однак потім стало відомо, що на її місці новий власник хоче звести торговий центр. Представники компанії ледь не домоглися виключення комплексу з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Та, відповідно до нового рішення суду, тепер будівлю не мають права знищити або перепродати. 

Судова боротьба Київської міської ради та громади за те, щоб споруду повернули у власність міста, досі триває. Варто зазначити, що у всіх 5 будинках повністю зруйнований дах, бракує частини перекриттів та вікон. 

Зруйнована покрівля будівель. Фото: Мапа Реновації

Садиба Дмитрієва – це комплекс із 5 будівель на вулиці Хорива, 2, який звели у 1830–1910-х роках. Один із будинків є пам’яткою доби класицизму. Ділянка встигла змінити кількох власників, іменем одного з яких – воронезького міщанина Дмитрієва – умовно і називають маєток. За словами Дмитра Перова, це останній архітектурний ансамбль садибного типу на Подолі, що зберігся досьогодні.

 

Читайте також

Забудова Києва: у 2022 році у столиці активно ростиме і кількість житла, і ціни на нього

“Неймовірна архітектура”: метро Києва відзначила британська журналістка

Садиба Барбана знову під загрозою знесення: активісти будують барикади