До настання холодів на Київщині планують звести 2,5 тисячі приватних будинків

/ Події /

В області стартує проєкт будівництва одноповерхових приватних будинків. Нині його почали реалізовувати на території Дмитрівської громади. 

Про це повідомив очільник Київської ОВА Олексій Кулеба в інтерв’ю Forbes. За його словами, до 12 червня мали завершити будівництво п’яти постійних помешкань. 

“Перший – для сім’ї нашого героя, який загинув у боях під Ізюмом. Інші – для родин, будинки яких були знищені під час бомбардувань. Якщо це вдасться, 12 червня буде місяць, як ми почали будувати. Розраховуємо, що проєкт буде типовим для області. Далі рухатимемося в інших масштабах і обʼємах”, – розповів посадовець

Кожен будинок площею 90 м² матиме три кімнати. Також проєкт передбачає інші варіанти –  на 60 м², і 120 м². Для їхнього зведення будуть використовувати газобетон, арматуру й деревину. За словами Кулеби, таке рішення пов’язане з тим, що потрібно будувати оперативно й “знайти таку кількість виробників, які закриють потребу до зими”.

Унаслідок російського вторгнення на Київщині зазнали руйнувань близько 5000 приватних будинків. Фото: Forbes/Getty Images

У середньому собівартість такого помешкання без ремонту й меблювання, але з необхідною сантехнікою, має складати 1,1–1,2 мільйона гривень. У 2022 році до настання холодів планують побудувати 2 500 таких будинків.

Варто зазначити, що в Київській області повністю зруйновано близько 5000 приватних будинків. За словами Кулеби, на їхнє відновлення знадобиться близько 6 мільярдів гривень без урахування “електромереж та газопостачання, які здебільшого там є”.

 

 

Читайте також

В Україні створять Національний реабілітаційний центр “Незламні”, якому “немає аналогів у світі”

Аби не нашкодити екосистемі: у майбутньому парку Праги газони створять завдяки вівцям

Виробництво та постачання будівельних матеріалів: що відбувається у секторі