До Дня Незалежності у парку Броварів встановлюють фігуру Котигорошка – місцеві обурені

/ Арт /

Скульптуру збираються розташувати у парку "Перемога" на місці демонтованого радянського літака.

За задумом авторів, герой українських казок “топче” ногою російські ракети і міни, тим самим уособлюючи мужність і героїзм воїнів, повідомляють в КП “Бровари-Благоустрій”, передає Хмарочос. 

Для створення фігури Котигорошка використали металевий каркас та бетонну суміш, яку згодом розмалювали. Під ногами у нього – справжні уламки снарядів, які знайшли на території Броварського району.

Процес створення скульптури. Фото: КП “Бровари-Благоустрій”

Ідея створення такого роду інсталяції виникла у директора комунального підприємства Андрія Сторчового та художника Сергія “Батера”. Однак новина про встановлення фігури у броварському парку, опублікована на сторінці відомства, викликала шквал критики серед місцевих жителів.

Артоб’єкт викликав обурення у громади. Фото: КП “Бровари-Благоустрій”

Броварчани називають скульптуру “несмаком” і “жахіттям” й пропонують “залишити в спокої громадський простір”. Натомість у комунальному підприємстві стверджують, що немає причин перейматись, адже це “лише артоб’єкт”.

“Артоб’єкт “Котигорошко” вже на фінішному етапі. Так, саме артоб’єкт. Даний об’єкт не є пам’ятником. Тому всі звинувачення в бік художника безпідставні, адже він як автор так бачить свого героя”, – йдеться у повідомленні.

Скульптуру Котигорошка створили до Дня Незалежності. Фото: КП “Бровари-Благоустрій”

Там також наголошують, що на реалізацію цього проєкту не витрачали бюджетних коштів – використані матеріали були надані як благодійна допомога броварчанами Євгеном Гредуновим та Олександром Каднаєм, а уламки ракет і мін передали військові.

 

 

Читайте також

24 серпня тернополяни у вишиванках зможуть безкоштовно їздити громадським транспортом

З обеліска на меморіалі “Вічна Слава” у Луцьку прибирають радянську зірку 

Мінкульт не проти демонтажу пам’ятника Катерині ІІ в Одесі