Для відновлення столичної багатоповерхівки на Лобановського доведеться розібрати верхні поверхи

У Києві розпочинаються відновлювальні роботи пошкоджених житлових споруд. Напередодні з міського та державного бюджету на це виділили кошти.

Нині на проспекті Лобановського біля зруйнованого 26 лютого російськими обстрілами будинку розгорнувся будівельний майданчик, повідомив в ефірі телеканалу Еспресо перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, для відновлення цієї будівлі потрібно буде розбирати верхні поверхи, які нависають над дірою, й відбудовувати їх заново. Зараз тут підготовлюють територію, щоби найближчим часом почати вирізати бетонні конструкції малими шматками. 

Будинок на проспекті Лобановського в Києві став однією із перших цілей цивільної інфраструктури для російських ракет. Фото: Юлія Романовська

Роботи з відновлення будинку на Лобановського планують завершити до середини осені. Кошти на нього та на ще десять споруд, що зазнали значних руйнацій, будуть виділяти із резервного фонду столиці. Будівлі, що мають легкі пошкодження, відновлюватимуть за кошти міського бюджету й співфінансування уряду.

Поворозник підкреслив, що роботи з відбудови помешкань у Києві потребують значних коштів та деякого часу на їх пошуки. 

Нагадаємо, що напередодні мешканці будинку на Лобановського почали його відновлювати власними силами. Вони розібрали завали та підсилили зруйновані поверхи, аби уникнути обвалу в майбутньому. Лише на ці роботи жителі витратили 1,5 мільйона гривень.

Також ми раніше писали, що в українській столиці стартує програма з відбудови житлових будинків й соціальної інфраструктури, що зазнали руйнацій унаслідок російських обстрілів. На це виділили близько 600 мільйонів гривень з міського бюджету. Крім того, “фінансову подушку” у 200 мільйонів гривень надав уряд.

 

 

Читайте також

Археологи виявили поблизу Львова поселення давніх слов’ян

У Нью-Йорку влада дозволила робити компост із людських решток

Галерея в Гаазі відмовила у проведенні виставки з роботами українських митців