Для кращого сполучення з ЄС: Румунія спорудить міст з Україною через річку Тиса

/ Події /

Нова переправа з'явиться між українським містом Біла Церква у Закарпатській області та румунським Сігету-Мармацієй.

Проєкт має вирішити проблему недостатньо розвиненої прикордонної інфраструктури між двома країнами, пише The Mayor.

Новий міст замінить дерев’яну конструкцію, яка була зведена у 2000 році. На відміну від наявної переправи, він складатиметься з двох окремих смуг і матиме довжину 260 метрів. Додатково поблизу нього прокладуть 1,2 кілометра нової дороги, п’ять дренажних мостів, облаштують перехрестя з круговим рухом і прикордонний пункт.

Вартість проєкту оцінюють у близько 30 мільйонів євро, а його реалізацію планують завершити за два роки від початку будівельних робіт. 

Такий вигляд матиме майбутня переправа. Зображення: County Maramureş

Як зазначили у представництві Ради округу міста Сігету-Мармацієй, рішення щодо будівництва нового моста насамперед пов’язане з наданням Україні статусу члена ЄС, а також сильним міграційним потоком. 

“Ця інвестиційна ціль має стратегічне значення, оскільки сприятиме економічному розвитку нашого краю, інтенсифікації міжнародної торгівлі та підвищенню якості життя”, – зазначив президент округу Іонел Богдан.

Варто зазначити, що прикордонний пункт пропуску Біла Церква-Сігету-Мармацієй домовилися відкрити у 2020 році. Згідно з підписаною угодою, кожна з країн має побудувати на своїй території власну якісну дорожньо-транспортну інфраструктуру. Водночас будівництво мосту через Тису фінансуватиметься Румунією та ЄС.

 

 

Читайте також

Естонія відбудує дитячий садочок в Овручі на Житомирщині

Столиці України та Польщі планують з’єднати швидкісним залізничним маршрутом

На Чернігівщині відновили більшість мостів, зруйнованих унаслідок обстрілів