ДІАМ зупинила будівництво торгового комплексу на Хрещатику

На Хрещатику зупинили будівництво торгового комплексу із закладом громадського харчування, де раніше працював ресторан "Гімалаї".

Про це повідомляє Державна інспекція архітектури та містобудування України.

Після інспекції ДІАМ зупинила будівництво на вулиці Хрещатик 23-Б в Печерському районі Києва, а замовнику та генпідряднику виписали штраф на суму майже 5 млн грн.

Колись тут був розташований відомий киянам індійський ресторан “Гімалаї”. Наприкінці 90-х рр. земельна ділянка під закладом була передана в користування товариству з обмеженою відповідальністю. З часом, ТОВ переоформили будівлю у нежитлову, отримали на неї право власності, самовільно захопили ще майже 40 кв.м. сусідньої ділянки багатоквартирного будинку, кажуть у ДІАМ.

Після отримання дозволу на реконструкцію в ДАБІ, замовники почали зводити пʼятиповерховий торговий центр з трьома “технічними” підземними поверхами.

Фото: ДІА

У 2022-2023 роках суд зобов’язав власників повернути будівлю до її первинного вигляду та погодити проєктну документацію з об’єднанням співвласників сусіднього багатоквартирного житлового будинку. Однак роботи продовжились.

Під час перевірки інспектори ДІАМ встановили, що у замовника будівництва відсутній дозвіл на проведення будівельних робіт. На місці демонтовної будівлі вже встигли встановити буроін’єкційні палі.

ДІАМ видало припис про припинення будівельних робіт. Замовник зобов’язаний усунути порушення відповідно до норм чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності.

 

 

 

Читайте також:

Літній майданчик, що зайняв майже весь прохід на Шота Руставелі, демонтують

Будинок Сікорського в Києві перейде у комунальну власність міста

​​Будинок біля Софії Київської внесли до переліку об’єктів культурної спадщини