Дев’ять місяців слідчі шукали підставу для обшуків у НСАУ і допиту архітекторів

/ Архітектура /

Кримінальне провадження було зареєстровано у січні 2022 року. Проте здійснити обшук вирішили лише після розслідування подій, які відбулись у серпні 2022-го. 

Про це розповідає юридична компанія “Міллер”.

“Під час вивчення матеріалів наші адвокати виявили важливу розбіжність у датах — з’ясувалося, що правоохоронці зареєстрували справу у січні, а нібито несанкціоноване внесення змін до реєстру сталося лише у серпні. Тобто, майже 9 місяців слідчі лише шукали формальну причину для проведення обшуків та допитів”, — йдеться в дописі.

Представники компанії припускають, що, ймовірно, правоохоронці особисто зацікавлені у результатах розслідування цієї справи та притягненні представників НСАУ до відповідальності за будь-який злочин, що може вказувати на упередженість слідства, яке є порушенням загальних засад кримінального провадження. 

Нагадаємо, 16 листопада два майори та лейтенант СБУ провели обшуки в приміщенні Національної спілки архітекторів України, а також у приватних помешканнях її представників. Підставою стало порушене за кількома статтями кримінальне провадження по факту нібито незаконного внесення змін до реєстру атестованих архітекторів. 

“НСАУ — єдиний орган в Україні, що має повноваження проводити атестацію архітекторів. Раз на 5 років всі архітектори мають пройти цю процедуру про що отримують відповідні сертифікати. Відомості про атестованих архітекторів вносять до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Саме через неї архітектори можуть завантажити проєкт, що необхідно для отримання дозвільних документів на початок будівельних робіт”, — пояснюють представники юридичної компанії “Міллер”.

Працівники спілки архітекторів зауважують, що вносили всю інформацію з використанням сертифікованих ключів доступу, як і вимагає законодавство, та готові надати правоохоронцям всі підтверджуючі документи. 

“Ми вважаємо, що невідомі особи (насправді відомі) умисно ввели правоохоронні органи в оману для створення штучних підстав з метою позбавлення НСАУ права проведення атестації архітекторів, з подальшим делегуванням таких повноважень до якоїсь іншої новоствореної організації. А також з метою тиску на професійну громадську організацію архітекторів через нашу позицію по 5655”, — зауважує заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій.

Протягом наступного місяця слідчі допитали лише кількох співробітників спілки як свідків — жодних звинувачень їм не висувають. Основна мета архітекторів нині — повернути вилучене з порушеннями майно. 

 

Фото на головній: Денис Кирій-Федосенко

 

 

Читайте також

Авторка законопроєкту №5655 увірвалась у палату до пораненого бійця, який критикував документ

Петиція проти скандального законопроєкту №5655 за рекордно короткий час зібрала понад 25 тисяч підписів

“Містобудівне зґвалтування”. Резонансний законопроєкт № 5655 ухвалено, попри протести

Шуляк стверджує, що під час розробки законопроєкту №5655 керувались досвідом Великої Британії