Design4Ukraine пропонує нову концепцію візуальної ідентичності України

/ Дизайн /

Асоціація Design4Ukraine представила авторське бачення візуального бренду України. Концепція передбачає впорядкування й створення єдиної дизайн-системи української символіки. 

За словами співзасновника Design4Ukraine Ярослава Белінського, нині Україна вже має низку якісних елементів айдентики, які не потребують змін. 

Зокрема, мова йде про лого-тризуб, колірну палітру з небесного та золотавого, яку напередодні “забрендували” в Pantone, а також шрифт Kyiv Type, розроблений Дмитром Растворцевим. 

Державні елементи айдентики, що не потребують змін. Зображення: Ярослав Белінський

На основі Kyiv Type шляхом розширення кількості знаків та внесення деяких змін можна створити Ukrainian Type, каже Ярослав Белінський.

“Половина графічних дизайнерів вже його використовує для представлення України за кордоном, розробляючи постери, банери, айдентику для культурних форумів, виставок та фестивалів”.

Водночас команда звертає увагу на те, що брак єдиного концепту українського бренду “розмиває” образ країни для світової спільноти. 

“Наразі маємо ситуацію із національною ідентичністю, коли кілька брендів різних років розмивають образ України. Ситуація з візуальною ідентичністю державних установ та міністерств дещо краща, але теж потребує впорядкування та систематизації”, – зазначив Ярослав Белінський.

Протягом останніх років різні компанії впроваджують свої варіанти айдентики. Зображення: Ярослав Белінський

На його думку, концепт візуальної ідентичності України повинен поєднувати у собі минуле, сучасне й майбутнє держави. 

“Була гарна спроба осучаснити логотип та стиль для МЗС від дизайн-студії 3Z, який невдовзі почали копіювати інші міністерства, але щось пішло не так… Зараз це нагадує хаотичні інтерпретації, колись гарної ідеї”, – стверджує графічний дизайнер.

Айдентика державних інституцій. Зображення: Ярослав Белінський

Також у Design4Ukraine зауважують, що потрібно переосмислити дизайн українського паспорта. У приклад наводять вигляд норвезького документа.

“Чи пишаємось ми своїм паспортом так, як естонці, британці або американці? “Дією” точно. Це задоволення вищого гатунку: дивитись, як витягуються від подиву обличчя іноземців, коли вони бачать крутий та зручний інтерфейс та функціонал додатку “Дії”. Утім, одним із найгарніших паперових паспортів вважається норвезький. Чому? Бо він показує Чумацький шлях вночі”, – пояснюють в організації.

Кейс із паспортом Норвегії. Зображення: Ярослав Белінський

Важливість айдентики, яка грає немаловажливу роль у формуванні іміджу держави на міжнародній арені, команда демонструє на швейцарському прикладі та закликає до того, аби перейняти у них цей досвід.

“Ті ж швейцарці надзвичайно пишаються своєю символікою, тому маркують нею більшість своїх товарів. За десятки років швейцарський хрест почав сприйматися, як ознака високої якості.

До України зараз прикута увага всього світу. Кожен хоче, бодай мізинцем, доторкнутись до української культури. Потрібно використовувати це “вікно можливостей” та починати створювати сильний імідж бренду України, який вже незабаром буде генерувати додану вартість вітчизняної продукції”, – розповідає Ярослав Белінський.

Порівняння українського та швейцарського гербів. Зображення: Ярослав Белінський

Разом із тим, креатори пропонують затвердити Малий герб України як Головний й позбутись “архаїчного великого”.

На думку Ярослава Белінського, Україна повинна відмовитись від “архаїчних”, складних символів. Зображення: Ярослав Белінський

“Україна не імперія, щоб хизуватись строкатою мозаїкою з трофейних гербів земель, зібраних за кілька століть експансійної політики. У нас зовсім інша роль та шлях. Ми – країна-лідер вільного світу”.

 

 

 

Читайте також

Є спортзал, дитячий майданчик й кафе. Фінське бомбосховище може захистити від удару ціле місто

Росіяни знищили будівлю однієї з найстаріших гімназій в Україні

До кінця року в Ірпені забезпечать постійним житлом людей, що втратили свій дім