Держкіно призупинило “реорганізацію” Довженко-Центру до завершення аудиту

Держкіно видало наказ про тимчасову зупинку "реорганізації" Довженко-Центру ще до завершення повної оцінки архівної колекції.

Так, 7 березня 2023 року, відбулось чергове судове засідання щодо скасування наказу про реорганізацію «Довженко-Центру».

Олена Гончарук, яка очолила Довженко-Центр після перемоги в конкурсі 6 лютого, розповіла “Детектор-медіа”, що під час засідання виявилось, що Держкіно призупинило дію свого наказу ще наприкінці минулого року.

Фото: Суспільне

За її словами, наказ про зупинку “реорганізації” Держкіно видало ще 12 грудня 2022 року “до завершення експертної оцінки колекцій та проведення повного аудиту діяльності Довженко-Центру”. Проте наказ до інституції не доводився і дізналися про нього тільки через адвокатський запит.

“Як саме Держкіно бачить експертну оцінку колекцій, а головне, яка мета цієї оцінки, невідомо, але законодавством така процедура не передбачена”, — зазначила Гончарук.

Підготовче засідання проходило через клопотання Держкіно щодо закриття справи, мовляв, через відсутність предмету спору. Але його відхилили.

Наступне судове засідання має відбутись 28 березня.

Читайте також:

Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала 25 тисяч підписів

Рейдерське захоплення, “антикризовий кінолог” і масове обурення. Що відбувається довкола Довженко-Центру

Садибу Дмитрієва остаточно повернули у власність громади