Дерев’яну церкву, якій майже сто років, відкрили на Львівщині

До цього часу будівля понад 10 років стояла зачиненою, а парафіяни молилися біля неї просто неба.

На Львівщині у селі Дубрівка громада Греко-католицької церкви отримала у власність храм Святого Василія Великого. Судова справа про його передачу тривала з 2016 року. Про це повідомляє видання Твоє Місто.

Будівля перебувала у власності УГКЦ до 1946 року. Тоді радянська влада відібрала храм та передала його Російській православній церкві. У 1994 році споруда потрапила у спільне користування Української греко-католицької і православної церков, проте православна громада не допустила греко-католиків до богослужінь.

Храм Святого Василія Великого. Фото: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Згодом, у 1997 році Львівська облдержадміністрація передала церкву в одноосібне користування УПЦ. У 2009 році православна громада збудувала новий храм Різдва св. Івана Хрестителя, а стародавній – просто зачинила. Відтоді тут не проводили жодного ремонту, а будівля почала руйнуватися як ззовні, так і зсередини.

Греко-католицька громада з 2016 року зверталась у суди різних інстанцій, аби знову повернути храм. Справа тривала до 17 січня 2022 року, допоки голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький не видав розпорядження про безоплатну передачу храму у користування українській греко-католицькій громаді.

Храм із висоти пташиного польоту. Фото: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Варто зазначити, що дерев’яну церкву у селі Дубрівка збудували у 1680 році. На її місці у 1928 році звели нинішню, теж дерев’яну, імовірно, з використанням частин старої споруди. До слова, храм не занесено до державних і місцевих реєстрів як архітектурну пам’ятку.

 

Читайте також

Печера “Геонавт” в Київській області може зникнути через незаконну забудову

У Сумах на місці модерністського ресторану “Кристал” відкрили супермаркет

Майстри відновили дубову браму у центрі Львова