Департамент благоустрою КМДА зніс паркан забудовника біля “Будинку з комахами”

Департамент благоустрою КМДА зніс незаконний паркан біля "Будинку з комахами", який намагалися демонтувати.

Про це повідомляє активіст та засновник памʼяткоохоронної організації “Цегла” Дмитро Перов.

На паспорті обʼєкта на вул. Володимирській, 93 було вказано, що забудовник планує «провести капітальний ремонт» будівлі, хоча дозвільних документів він на це не має.

Фото: “Цегла”

Фото: “Цегла”

Ще 20 квітня у забудовника забрали будівельну техніку після приписів Департаментів КМДА щодо заборони демонтажу пам’ятки, однак одного будівельника на імʼя Микола це не зупинило, і він протягом декількох днів продовжував розбирати споруду власноруч. В ЗМІ там соцмережах чоловіка одразу жартома прозвали “незламний Микола”.

Фото: Дмитро Перов, силует будівельника Миколи видно крізь завісу

Нагадаємо, перепетії навколо прибуткового будинку Марії Станіславської, більш відомого як “бідинок з комахами”, ведуться ще від 2021 року. Тоді ж Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс споруду до переліку памʼяток Києва.

Колишній прибутковий будинок Станіславської («Будинок з мухами»). Фото: Антон Короб

У 2022 році Окружний адміністративний суд позбавив будинок цього статусу, однак рішення ще не набуло чинності. Не дочекавшись рішення суду, забудовник почав розбирати будівлю, що викликало обурення у суспільства.

Міністерство кульутри та інформаційної політики України засудило такі дії закликало КМВА якнайшвидше подавати документи на внесення об‘єктів до Державного реєстру нерухомих пам‘яток.

 

 

Читайте також:

У Києві хочуть побудувати нову станцію метро до Биківні

“Ножі наголо”: Мінкульт показав старовинні двері Лаври, які служителі УМЦ МП використовували як мішень

Київрада зупинила демонтаж будівель Київського водогону на Володимирському узвозі