День перемоги над нацизмом хочуть остаточно перенести в Україні з 9 на 8 травня

/ Події /

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відмову від святкування Дня перемоги 9 травня. Натомість пропонують впровадити щорічний День пам’яті і перемоги над нацизмом 8 травня.

Відповідний документ створили й подали на розгляд парламенту понад 30 депутатів із різних фракцій. 

Автори законопроєкту наголошують, що “ця перемога щороку відзначається в європейських державах 8 травня – в День капітуляції нацистської Німеччини; цього ж дня по всій Європі шанують пам’ять полеглих у Другій світовій війні”. 

Водночас доцільність такого рішення пов’язують з тим, що радянський режим навмисне “встановив окрему від решти Європи дату відзначення перемоги”, а росія використовує її як “інструмент пропаганди й досягнення політичних цілей, розпалювання війн, виправдання власних злочинів проти людяності”.

В Литве предложили ввести наказание за символ Z - LRT

Росія використовує георгіївську стрічку у поєднанні з символом Z як інструмент пропаганди, щоби виправдати військовий напад на Україну. Фото: www.svoboda.org/

Варто зазначити, що в Україні нині існують обидва варіанти: День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначають 9 травня, а 8 травня – День пам’яті та примирення.

 

 

Читайте також

Мінрегіон шукає охочих обстежувати зруйновані будівлі в деокупованих містах

У Вікіпедії на 25 мовах з’явилася розлога стаття про рашизм

Замість радянського пам’ятника у Мукачеві буде громадський сад: оголосили архітектурний конкурс