Декоративний фасад універмагу “Дитячий світ” почали демонтувати

Модернізацію торгового центру на Дарниці почали планувати в березні 2021 року. Але тоді проєкт реконструкції не ухвалили, оскільки він передбачав суттєві зміни в булівлі, зокрема щодо фасаду. У грудні на Всеукраїнському архітектурному бліц-конкурсі обрали нову концепцію відновлення “Дитячого світу”.

20 грудня з будівлі вже почали знімати металеві панелі, як пише “Наш Киев”. Відповідні фото опублікував Антон Яковлєв.

Фото: Антон Яковлев

Нагадаємо, перемогу здобув проєкт від команди майстерні Dmytro Aranchii Architects, до якої увійшли Владлена Вольгушина, Анна Сотник та Нікіта Солдаткін. Ідея реконструкції полягає в поєднанні сучасної та історичної частини “Дитячого світу” за рахунок збереження оригінального об’ємного модулю з анодованого алюмінію на фасаді.

Раніше йшлось про те, що у розробці конкурсного завдання нібито брав участь автор проєкту “Дитячого світу” Володимир Залуцький, утім, останній спростував цю інформацію. Він відмовився від участі через непогодження з конкурсними умовами плану реконструкції, в яких йшлося про знищення одного з чотирьох фасадів універмагу разом із незадимлюваною евакуаційною баштою та зміну первинного квадратного об’єму споруди. Про це йдеться у матеріалі медіа “Хмарочос”.

Універмаг “Дитячий світ” побудували в 1987 році, він є зразком архітектури модернізму. Головний фасад будівлі обкладений перфорованим сонцезахисним металевим навісом, елементи якого створені у формі витягнутої піраміди.