Декорації для нового показу Dior створила українська мисткиня

/ Події /

У Парижі відбувся модний показ кутюрної колекції від Dior, центральним елементом якого традиційно стало мистецтво. Цього разу модний дім присвятив шоу етнічним мотивам.

До роботи над презентацією колекції від-кутюр креативна директорка бренду Марія Грація Кьюрі запросила художницю з Києва Олесю Трофименко, пише Birdinflight. Мисткиня використала традиційні українські орнаменти для створення полотен, які згодом розвісили у залі.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Dior Official (@dior)

Декорації на тему “Дерево життя” були виконанні у вигляді масштабної вишивки від підлоги до стелі, на якій зображені квіти, фрукти й птахи. Ці полотна вишивали вручну індійські майстри з Chanakya School of Craft.

“Для цього проєкту Олеся Трофименко працювала з темою пам’яті, яка відображена у традиційному народному мистецтві й фотографії. Дерево життя і букети квітів — це традиційно симетричні конструкції, що символізують жінку та продовження життя, а також щасливе майбутнє”, – прокоментувала Марія Грація Кьюрі роботу української художниці.

Тема традиції у різних культурах читалася і в самій колекції. На її створення кутюрьє також надихнула творчість Трофименко, каже Марія Грація Кьюрі. Тож до колекції увійшли сукні з вишивкою, сукні-сорочки з білого мережива, плісировані спідниці, жакети з бахромою, блузки з вільними рукавами, сарафани у клітинку тощо.

Запрошення від модного дому Dior Олена Трофименко отримала після того, як Кьюрі побачила її роботи на виставці в Римі, яка відбувалася в межах програми, присвяченої українським художникам.

 

 

Читайте також

В Україні відновлять виробництво Косівської кераміки, що входить до списку ЮНЕСКО

Проєкт Restare. Як у Львові працює бюро архітектурного порятунку

Об’єднання “Художні сили України” продає картини талановитих митців для допомоги ЗСУ