Декомунізація “Батьківщини-мати”: ДІАМ видала дозвіл на заміну радянського герба на герб України

Сьогодні, 13 липня, Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на ремонт щиту монумента «Батьківщина-мати» у Києві.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Проєктними рішеннями передбачається влаштування Тризуба на щиті монумента, який відповідає зображенню на малому Державному Гербі України. Тризуб замінить старий радянський герб.

Ілюстрація: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Роботи стартують вже незабаром. як повідомив міністр культури Олександр Ткаченко під час пресконференції, фінансування заміни герба на Тризуб здійснять за кошти, залучені від великого бізнесу. Бюджетні гроші на це спрямовані не будуть. Орієнтовна вартість проєкту — 28 млн гривень. До цього зазначалось, що коштувати така заміна може близько 36 млн гривень.

Всі роботи хочуть встигнути завершити до Дня Незалежності — 24 серпня.

Монумент “Батьківщини-мати” споруджено в 1981 році, є пам’яткою науки і техніки місцевого значення. Монумент вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі. У 2022 році у додатку Дія провели опитування, в якому взяли участь 800 тисяч українців. 85% проголосували за те, щоб замінити радянський герб тризубом.

Читайте також:

Вартість встановлення тризуба на щиті Батьківщини-Матері становитиме 36 млн гривень – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

На щиті Батьківщини-Матері радянський серп і молот замінять на тризуб – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ

Часткова декомунізація: у Мінкульті пропонують демонтувати лише Щорса, а коня залишити – PRAGMATIKA.MEDIA – Україна, Київ