Дарницька РДА закуповує в укриття сидіння та стільці “без радіації” на 12 млн гривень

Управління освіти Дарницької РДА планує закупити сидіння, стільці та супутні вироби в київські укриття за 12 млн гривень.

Відповідний тендер розміщений на сайті держзакупівель Prozorro.

Згідно з документацією, планують закупити 2600 лав та 6200 стільців-трансформерів. Однак з однією вимогою – необхідно мати обов‘язковий сертифікат перевірки на радіонукліди Торій-232, Радій-226, Калій-40.

Народний депутат Леонід Ємець вбачає в цьому чергову схему “відмивання грошей”.

“Ціна згідно аналогів накручена в 3 рази. Тобто з 12 млн, є така підозра, що збираються “наварити” від від 6 млн і більше. А така “фішечка” з радіонуклідами, очевидно під якогось із учасників хто має відповідний сертифікат”, – пише він на своїй сторінці у фейсбук.

Тендерна документація Зображення: Леонід Ємець

Леонід Ємець розповідає, що навіть провів дослідження та за допомогою лічильника Гейгера перевірив рівень радіації стільців в різних магазинах меблів. Результат – всюди радіаційний фон в нормі.

Однак окрім специфічних сертифікатів на радіонукліди, в тендерній документації закладені конкретні розміри лавок, що значно звужує кількість пропозицій.

Якщо закупати стільці (400-500 грн) і лавки (по 850 грн) за середньою ринковою вартістю, то можна було б зекономити 6 млн гривень, як зазначає Ємець.

Скріншот: сережня вартість стільця в інтернет-магазині

“Єдина компанія, яка пройшла кваліфікацію із стільцями вдвічі вище ринкової вартості фігурує в кримінальному провадженні із саме таким підходом до закупівель та завищенням ринкових цін у змові з замовником. Стільці та лавочки саме такі купували інші управляння освіти, щоправда теж за завищеними цінами”, – пише він.

На думку народного депутата, на зекономлені 6 млн гривень можна було б зробити ремонт ще в 6 укриттях.

 

 

Читайте також:

“Прийом, це Дніпровська РДА!”: в київські укриття закупили рації на 1,2 мільйона гривень

Дніпровська РДА достроково розірвала договір на закупівлю барабанів для укриттів

Скандальні тендери: прибирання зачиненого аеропорту, шкільні мати, флагшток за 5 млн гривень