Данія створює фонд допомоги Україні розміром майже 1 млрд євро

/ Світ /

Данія створює державний фонд допомоги Україні обсягом майже 1 млрд євро.

Як пише The Mayor, уряд Данії оголосив про створення державного фонду для надання економічної, військової та цивільної допомоги Україні, що постраждала через війну. Загальна сума фонду складе 940 мільйонів євро (або 7 мільярдів датських крон).

Найбільшу частку фонду передбачається спрямувати на військову допомогу, враховуючи війну на виснаження на Донбасі та часті ракетні удари, які росія завдає по українській інфраструктурі та цивільному населенню.

«Ми не можемо чекати, доки пролунає остання куля. Це значною мірою є відображенням побажань України, які окрім військової та гуманітарної допомоги, зараз також стосуються відновлення», – наголосив перший дипломат Данії Ларс Льокке Расмуссен під час представлення проєкту допомоги журналістам.

Фото: Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix

Крім того, уряд виділить кошти у 2024-2027 роках на компенсацію вартості військової допомоги, наданої Україні у 2022 та 2023 роках.

Наразі важко сказати, скільки саме збитків війною вже було завдано Україні, але ще у вересні 2022 року Єврокомісія підрахувала, що для відновлення країни необхідно близько 350 мільярдів євро.

 

Фото на головній: Depositphotos

 

 

Читайте також:

Данія надала Миколаєву допомогу з відновлення критичної інфраструктури на суму €5 млн 

Норвегія та Чехія передадуть Україні 22 мости для встановлення на деокупованих територіях

Київ втратив $36 млн на продовження Борщагівської трамвайної лінії