Дах Собору Паризької Богоматері реставрують за середньовічною технікою

Реставрація Собору Паризької Богоматері в Парижі після масштабної пожежі триває. Архітектори нині відновлюють дах споруди, і щоб відтворити його первісний вигляд, фахівці обрали середньовічну техніку.

Попри наявність сучасних технологічних рішень, балки та кріплення виготовляються та монтуються вручну, до того ж ремонтники використовують такі ж самі інструменти, як і перші будівельники собору ще в XIII столітті, пише Interesting Engineering.

Теслі, які будують новий дерев’яний каркас для охопленого вогнем даху собору Паризької Богоматері, використовують ті самі інструменти та техніку, що й їхні середньовічні попередники. Фото: AP Photo/Jeffrey Schaeffer

Щоправда, теслі та архітектори користуються спеціальним програмним забезпеченням та виконують усі розрахунки і детальні плани креслень за допомогою комп’ютерів, щоб пришвидшити поточні роботи з реконструкції. Це особливо корисно для забезпечення правильного з’єднання точених балок ручної роботи.

«Наша мета полягала в тому, щоб відновити первісний стан дерев’яної каркасної конструкції, яку було знищено під час пожежі 15 квітня 2019 року», — сказав архітектор Ремі Фромонт. Архітектор ще у 2012 році створив детальні креслення оригінального дерев’яного каркасу пам’ятки.

Теслі працюють над дерев’яними деталями, частиною нового даху для собору Паризької Богоматері. Фото: AP Photo/Jeffrey Schaeffer

Водночас, зазначається, що пожежа дозволила археологам вивчити приховані архітектурні деталі пам’ятки. Французькі дослідники виявили залізні скоби, розміщені по всьому собору. Деякі з яких датуються початком 1160-х років. Ці скоби додатково зміцнили кам’яну кладку Собору Паризької Богоматері, а також зміцнили великі арки в нефі веж-близнюків.

Ці знахідки свідчать про те, що Нотр-Дам є, ймовірно, найстарішою у світі церковною будівлею, у якій використовується залізне укріплення.

Реконструкцію мають завершити до грудня 2024 року.

 

 

Читайте також:

У Франції перенесли дату відкриття Нотр-Даму після реставрації

Нотр-Дам-де-Парі: історія символу французької столиці

National Geographic вперше показав, як реставрують Нотр-Дам після пожежі – фото