Чотири Львівських храми відтворять у цифровому форматі

/ Події /

3D-моделі отримають Преображенська церква, храм Іоана Золотоустого та дерев’яна церква Пресвятої Трійці. 

Також планують оцифрувати низку об’єктів ансамблю Вірменського собору, серед яких – церква, дзвіниця, огорожа й колона, повідомляє Твоє Місто.

За словами керівниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, фіксація архітектури історичних споруд дозволить відтворити їхній автентичний вигляд у разі руйнації. 

“3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт. Ми можемо базуватися на ньому при виготовленні проєктно-кошторисної документації. Раніше таке 3D-сканування виконувалось під час проєктування замість традиційних обмірів, а зараз робимо на найважливіших пам’ятках”, – каже вона.

Преображенська церква у Львові. Фото: lviv.travel

Нині у Львові проводять комплексні заходи зі створення 3D-копій історичної архітектури. У цифровому форматі вже відтворили Домініканський та Бернардинський костели, каплиці Боїмів та Сикстів тощо. 

У межах проєкту ще 10 об’єктів чекають своєї черги. Серед них – Костел кармелітів босих, вілла Юзефи Франц, палаци Сосновського та Сєменських-Левицьких. Крім цього, у Львові планують відреставрувати унікальні вітражі у храмі Івана Золотоустого та в житловому будинку на вулиці Князя Романа, 34. 

 

 

Читайте також

Археологи виявили поблизу Львова поселення давніх слов’ян

Будівлю Харківської ОДА неможливо відновити – висновок експертів

Львівські дигери виявили підземелля у схилах Високого Замку – фото