Через портал “Дія” українцям можна буде обирати, що і де відновлювати у регіонах

Завдяки ухваленню законопроєкту про розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку, українці отримали змогу обирати самостійно що і де відновлювати на порталі "Дія".

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який дозволить українцям обрати за допомогою “Дії” проєкти розвитку власних громад, що будуть профінансовані коштом Державного фонду регіонального розвитку.

Документ передбачає, що центральні, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відтепер подають свої проєкти на розгляд регіональних комісій. Зробити вони це зможуть через спеціалізовану онлайн платформу, яка має забезпечити прозорий та неупереджений відбір проєктів на регіональному рівні.

Пріоритетні проєкти повинні бути спрямовані на розвиток, відбудову чи будівництво критичної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства, лікарень, ЦНАПів, центрів безпеки та укриттів, підсилення регіональної та локальної економіки в умовах викликів воєнного стану та/або створення умов для релокації виробництв.

Як повідомляє голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, спочатку проєкти подаватимуться на голосування громадян засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг ― через портал «Дія». Після цього Кабмін затверджуватиме фінансування за цим проєктом саме на підставі голосування громадян.

Вона наголосила, що саме громадяни будуть користувачами проєктів після реалізації, тому їхнє слово повинно максимально враховуватися під час ухвалення остаточних рішень.

Фото: “Слуга народу”

“Логічно, що люди мають вирішувати, які проєкти є важливими в їхньому регіоні. Тим більше, що реалізуються вони не лише за кошти Державного бюджету, але й з місцевих бюджетів. Тобто, самі громади та міста надають відповідне фінансування”, – повідомила Олена Шуляк.

Народна депутатка пояснила, що громадяни завдяки “Дії” бачитимуть усі проєкти, винесені на голосування, але віддати свій голос зможуть лише за один.

Проєкти, що перемогли у голосуванні, вже у 2024 році отримають державне фінансування з ДФРР.

 

 

Читайте також:

Новий хірургічний корпус центру “Незламні” у Львові створить японський архітектор

Турецькі спеціалісти допоможуть відреставрувати Аккерманську фортецю на Одещині

На Lviv Urban Forum архітектори і урбаністи представили бачення відбудови Маріуполя