Через глобальне потепління дерева залишаються зеленими на один місяць довше

Вчені припустили, що кліматичні зміни вплинули на спосіб росту дерев і тепер вони залишають із зеленим листям в середньому на місяць довше. 

Про це повідомляє BBC News.

Вчені з Університету штату Огайо порівняли нещодавні спостереження з детальними нотатками, які місцевий фермер почав вести у XIX ст. Між 1883 р. та 1912 р. фермер Томас Майкесел робив ретельні записи про ріст дерев, опади та температуру у своєму рідному місті Уосен, штат Огайо.

Видання зазначає, що наша планета нагрілася на 1,1 градус за Цельсієм від початку промислової революції за останні 200 років. Дослідники кажуть, що спостереження Майкеселла є майже унікальним набором даних про потепління, який можна порівняти з сучасністю.

Фото: Відкриті джереле

Навесні та восени з 2010 по 2014 рік дослідники відвідували Ваузеон, щоб спостерігати за сімома різними видами твердої деревини. Листя залишалося на деревах приблизно на 15% довше, ніж за часів Майкеселла.

Дерева є життєво важливими для поглинання вуглекислого газу з атмосфери. Вчені кажуть, що довший період росту, ймовірно, означає, що рослини отримують більше навантаження і як вони реагуватимуть у подальшому невідомо. 

Читайте також:

Не ріжте по живому! Українські реалії та європейські стандарти догляду за міськими деревами

“Їстівне містечко”: у Бельгії хочуть висадити в парках фруктові дерева та ягідні кущі

Нідерланди перемогли у європейському конкурсі з озеленення за створення кишенькових парків