Чехія виділила майже $90 тисяч, аби допомогти українським музеям

/ Події /

Міністерство культури Чехії надасть гуманітарну допомогу для українських музеїв на суму у понад два мільйони крон, що дорівнює близько 90 тисяч доларів.

Про це повідомив міністр культури Чехії Мартін Бакса виданню Радіо Україна. Ці кошти спрямують на захист українських експонатів.

“Ми отримали список дуже конкретних прохань, яких бажала українська сторона. В основному це пакувальний матеріал для порятунку українських колекцій, але є і дуже конкретна, практична допомога, як-от агрегати”, – зазначив міністр культури.

Відомо, що наданням гуманітарної допомоги займатиметься Чеський Національний музей. Установа закупить погоджені з урядом предмети й доправить їх в Україну. 

Новини Дніпра про У Дніпрі кам'яні баби біля історичного музею остаточно сховалися за мішками

Таким чином в Дніпрі вберегли від можливого руйнування Скіфські статуї. Експонати, що розміщені у музеях, мають більше шансів на порятунок – їх можуть транспортувати, однак потрібно необхідне пакування. Фото: Альона Забуга

За словами Мартіна Бакса, Чехія також запропонувала надати захист для українських музейних експонатів у чеських консерваційно-реставраційних майстернях й приміщеннях, де можна зберігати речі. Однак поки музейні колекції хочуть залишити на території України.

Нагадаємо, що напередодні Київ отримав спецбокси для захисту музейних експонатів від німецьких колег.

 

 

Читайте також

Охоронець музею в Іванкові під обстрілами рятував картини Примаченко – відео

Сквер, у якому був знак дружби Києва та москви, отримав назву на честь Героїв Маріуполя

“Хуст Хостел”: із законсервованого готелю на Закарпатті облаштували житло для переселенців